Kúrite doma elektrinou?

Kúrite doma elektrinou? Znížte svoje náklady na teplo s tepelným čerpadlom vzduch/vzduch

Reklamný článok - 25. mája 2017 - 4941. zobrazení

Tepelné čerpadlo so systémom vzduch/vzduch nielenže dokáže znížiť náklady na teplo v domácnostiach, ktoré používajú ako hlavný zdroj tepla elektrinu, navyše má schopnosť stať sa primárnym zdrojom tepla a slúžiť aj ako klimatizácia.

Moderné tepelné čerpadlá sú ideálnym doplnkovým zdrojom tepla bez ohľadu na typ primárneho zdroja tepla. Ich inštalácia je jednoduchá a vnútorná ani vonkajšia jednotka čerpadla nie sú náročné na priestor. V prípade, že má vaša nehnuteľnosť otvorenú dispozíciu (tz. malý počet miestností), má tepelné čerpadlo vzduch/vzduch ambíciu stať sa hlavným a lacnejším zdrojom tepla s tým, že sekundárny zdroj tepla (elektrina, uhlie, zemný plyn a pod.) využijete iba v čase vysokých mrazov, pri ktorých výkon tepelného čerpadla klesá.

čerpadlá

Týmto sa plynule dostávame k nevýhodám čerpadiel vzduch/vzduch, ktoré je tiež nutné spomenúť. Okrem klesajúceho výkonu vo vysokých mrazoch sa jedná o:

⦁ horšiu distribúciu tepla v domácnosti s vyšším počtom miestností (počet vnútorných jednotiek tepelného čerpadla je obmedzený),

⦁ neschopnosť ohriať teplú vodu,

⦁ vyššiu hlučnosť prevádzky vnútornej jednotky pracujúcej na plný výkon.

Nielen nižší účet za teplo, ale aj zvýšený komfort pobytu

Teraz ale späť k výhodám, ktoré nekončia nižšími účty za teplo. V prípade, že vás v lete trápia vysoké teploty vo vašej domácnosti, iste oceníte schopnosť tepelných čerpadiel vzduch/vzduch fungovať ako klimatizácia. Ak si z ponuky čerpadiel vyberiete IVT NORDIC Inverter, môžete sa tešiť aj na možnosť ovládania prostredníctvom mobilnej aplikácie, schopnosť temperovania priestoru na 10 ° C (vhodné najmä ak tepelné čerpadlo inštalujete do miestností, ktoré nie sú trvalo obývané) a čistenie vzduch pomocou ION Plasmacluster filtra, ktoré dokáže zlikvidovať 99,5% vzduchom prenášaných vírusov.

vzduch-vzduch

Pripravte sa na budúcu vykurovaciu sezónu

Vykurovacia sezóna začína na Slovensku v septembri. Už na jej začiatku môžete využívať teplo vyrábané zo vzduchu prúdiaceho v okolí vášho domova. Neváhajte a obráťte sa so žiadosťou o posúdenie vhodnosti tepelného čerpadla vzduch/vzduch a cenovú kalkuláciu na odborníkov zo spoločnosti IVT s.r.o., predajcu švédskych tepelných čerpadiel IVT.

Zdroj foto: IVT s.r.o.

  • Kategórie

Podobné články