Ľadové sochy

Ľadové sochy: Doplnok, ktorý nemôže mať každý…

Redakcia - 15. januára 2020 - 9231. zobrazení

Umenie môže mať rôzne podoby a čím menej tradičné, tým lepšie. Svoje o tom vedia aj milovníci unikátnych sochárskych diel, ale pozor! Reč je o ľadových sochách, ktoré sa stali obľúbené pre svoju vzácnosť a ťažšiu dostupnosť.

Začalo to nevinne pri sledovaní krásy vyžarujúcej z ľadových sôch prítomných na rôznych výstavách či súťažiach. Láska na prvý pohľad však naberala na príťažlivosti a mnohí zatúžili mať dokonalý obraz umeleckej kreativity doma. Zaobstarať si exkluzívny doplnok tohto typu sa však podarí iba výnimočne a vždy len na nejaký čas, no práve to ho robí tak žiadaným.

Ľadové sochy alebo tvorivosť bez hraníc?

Ľadové sochy

Mnohí považujeme mrazivé počasie za prekážku, no pre niektorých umelcov je obrovskou výzvou. Práve počas studených zimných dní sa totiž môžu naplno venovať svojmu koníčku a modelovať fascinujúce ľadové sochy. Práve na nich vidno, že tvorivosť nepozná hranice a aj nepriaznivé podmienky dokáže využiť vo svoj prospech.

Ľadové sochy ako symbol prepychu

Ľadová socha

Výroba väčšej ľadovej sochy vyžaduje veľa času a námahy, čo v prípade predaja zvyšuje ich cenu. Zdá sa, že solventným ľuďom to nevadí a za sochy veľkých rozmerov dokážu zaplatiť aj nadpriemerné čiastky. Prečo nie, veď takéto diela si nemôže dovoliť každý a po veteránoch, šperkoch a obrazoch sa stávajú ďalším symbolom luxusného života v hojnosti a prepychu.

Poznáte „Art deco“ štýl?

Poznáte Art deco štýl? Viete, aké sú jeho dejiny, charakteristické znaky a najznámejší predstavitelia? Elegantný, funkčný a nadčasový štýl…

Art deco soška

Dokonalé, ale pominuteľné…

Ľadové sochy

Všetko má svoj vymedzený čas a v prípade ľadových sôch to platí obzvlášť. Ich nepretržité udržiavanie pri živote by pri teplejšom počasí zruinovalo nejedného milionára, takže tieto ľadové diela sa stávajú len dočasnou ozdobou záhrad. Ako sme spomínali, práve pominuteľnosť ich robí tak vzácnymi a dokonalými, vďaka čomu pochopíme, že krásu si treba užívať plnými dúškami dovtedy, kým nás obklopuje.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články