Lampy zo zbytkového dreva

Lampy zo zbytkového dreva

Redakcia - 29. decembra 2014 - 8927. zobrazení

Lampy sú neodmysliteľnou súčasťou každej domácnosti. Okrem svojho praktického účelu, čiže svietenia, môžu byť skvelou dekoráciou do domácnosti. Môžete ňou dotvoriť celkový dojem miestnosti alebo nevšedným kúskom dodať zaujímavý šmrnc svojmu príbytku, záhrade či chalupe.

Prírodný dizajn

Patríte k ľuďom, ktorý preferujú prírodný štýl? Snažíte sa, aby bola Vaša domácnosť prepojená s prírodou a máte radi vôňu dreva a jeho čaro, ktoré so sebou prináša do príbytku? Ak ste si odpovedali na predošlé otázky áno, potom je tu pre Vás nová možnosť, ako spríjemniť svoje bývanie. Ide o lampy zo zbytkového dreva.

Brecce

O čo ide?

S prevratnou myšlienkou ako využiť nepotrebné zvyšky dreva prišiel taliansky dizajnér Marco Stefanelli. Snažil sa nájsť spôsob, ako efektívne využiť zvyšné kusy dreva a konárov. Po dlhých hodinách rozmýšľania sa mu to podarilo. Zvyšky dreva navrhuje dopĺňať LED osvetlením, ktoré majú imitovať živicu.

Brecce_Stool

Každá lampa je originálnym kúskom tak ako každý kus dreva. Takéto svietidlo sa hodí do domova, do záhrady aj na chalupu. Viete si predstaviť na svojom trávniku pohodené konáre, ktorých určité časti svietia na chodník? Je to krásna predstava.

drevo2

Možností ako využiť zvyšky dreva je množstvo. Stačí zapojiť trošku fantázie a kreativity a aj z odpadu sa dajú vykúzliť rôzne zaujímavé a dizajnové kúsky, ktoré budú spríjemňovať Váš domov. Ak máte šikovné ruky a nebojíte sa výziev, môžete skúsiť aj domácu výrobu podobnej lampy. Ak nie, tak stačí prejsť pár obchodov a určite nájdete to čo hľadáte. Niečo, čo poteší všetky Vaše zmysly.

drevo3

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: Marco Stefanelli

  • Kategórie

Podobné články