Majestátne drevené kone v životnej veľkosti

Majestátne drevené kone v životnej veľkosti

Redakcia - 27. februára 2014 - 5484. zobrazení

Brit James Doran vytvoril tieto neuveriteľné kone v životnej veľkosti zo zachráneného naplaveného dreva. Išlo o pokračujúcu súčasť série zvieracích sôch. James sa inšpiroval pohybom, ktorý sa snažil zachytiť aj vo svojich sochách. Chcel vytvoriť silný pocit energie v každom zvierati, ktoré vytvoril. Po prezretí fotografií musí každý pripustiť, že sa mu skutočne podarilo zachytiť vytúžený efekt.

james-doran-webb

Počas mnohých rokov, ktoré prežil na Filipínach sa mu podarilo vytvoriť veľký okruh zberačov naplaveného dreva, ktorí mu tak začali pomáhať a podporovať ho v jeho umení. Keď pracuje na novej soche, rukami mu prejde veľké množstvo dreva a vyberá kúsky, ktoré najlepšie vyjadrujú prirodzenú podobu zvieraťa a odzrkadľujú jeho svalovú štruktúru.

kone-more

James strávil svoje detstvo v predajni svojich rodičov, ktorí predávali starožitnosti a tak v čase, keď dospel bol nielen dokonalým starožitníkom, ale aj veľmi schopným stolárom, ktorý mal bohaté skúsenosti vo vyrezávaní a rezbárstve. V roku 2005 začal pracovať s naplaveným drevom pri navrhovaní nábytku a vtedy nastal okamih, kedy sa rozhodol začať vyrábať zvieracie sochy.

driftwood-horseb

 

kone

 

driftwood-horse-sculptures-jame-doran-webb

  • Kategórie

Podobné články