Malá a štýlová — tipy pre vašu spálňu

Malá a štýlová — tipy pre vašu spálňu

Redakcia - 11. decembra 2018 - 4617. zobrazení

V mestských bytoch nie sú všetky miestnosti priestrannými. Častokrát tá najmenšia miestnosť v byte slúži ako spálňa. Môže sa vám zdať, že zariadiť ju tak, aby sa do nej zmestilo všetko potrebné a zároveň pôsobila vkusne, nebude ľahké. Nezabudnite na to, že aj malý priestor sa dá usporiadať efektívne a zariadiť štýlovo. Poradíme vám rôzne tipy pre vašu spálňu.

Vyspite sa kráľovsky! :) www.NovyNabytok.sk

Najpredávanejšie spálňové zostavy

1.miesto

2.miesto

3.miesto

Spálňa BRW Libera

Cena: od 310.00 €

Spálňa Basia

Cena: od 270.00 €

Spálňa Mediolan

Cena: od 600.00 €

Tipy pre vašu spálňu - Miesto na odpočinok

Spálňa má byť určená predovšetkým na odpočinok. Tento hlavný účel by sa mal odrážať aj na jej zariadení. Vynechajte priestor na prácu alebo posedenie a zvoľte minimalistický prístup. Najdôležitejším kusom nábytku je posteľ s kvalitným matracom. Aby ste sa v spálni cítili príjemne, je vhodné zakúpiť aj nočné stolíky. Ak vám zostalo dostatok priestoru, pridajte úzky šatník alebo komodu.

spalna royal
Spálňa Royal v provensálskom štýle. Obsahuje: nočný stolík (2ks), postel a šatníkovú skriňu. Celý popis »

Tipy pre vašu spálňu - Farby

Aby ste malý priestor opticky zväčšili, zvoľte svetlejšie farby. Výborným riešením je biela. Spálňa v bielej farbe nebude vyzerať zapratane. Aby však spálňa pre zmenu nepôsobila priveľmi chladne, oživte ju farebnými obliečkami alebo dekoráciami na stene.

spalna angel
Moderná spálňa Angel. Skladá sa zo šatníkovej skrine, manželskej postele a nočných stolíkov. Celý popis »

Iným spôsobom oživenia malého priestoru, resp. spálne je farebná stena. Môžete zvoliť buď farebnú tapetu alebo jednoducho namaľovať jednu zo stien inou farbou. Nebojte sa siahnuť aj po sýtejších odtieňoch. Takéto riešenie urobí s hocijakou miestnosťou doslova zázrak.

Tipy pre vašu spálňu - Zrkadlá

Zrkadlo vytvorí ilúziu väčšej miestnosti a vzdušnosti. Ak ho umiestnite oproti oknu, do izby sa dostane aj viac prirodzeného svetla. Vhodným riešením môže byť zrkadlo umiestnené na dverách šatníka alebo jednoducho zavesené na stene.

manzelska postel benson
Manželská posteľ Benson. V ráme ukrýva zásuvky na uloženie posteľného prádla a perín. Celý popis »

Tipy pre vašu spálňu - Vstavaný nábytok

Vstavaný nábytok nemusí byť iba veľký šatník. Ak potrebujete úložný priestor, kúpte vhodné nadstavce. Ideálne sú nadstavce na mieru. Elegantne bude pôsobiť aj dlhá polica nad posteľou. Ak pod ňu umiestnite osvetlenie, pridáte vašej spálni romantický nádych.

polickovy system domino a dub sonoma
Poličkový systém Domino dub sonoma svetlý, pomôže vyriešiť problémy s úložným priestorom. Celý popis »

Tipy pre vašu spálňu - Osvetlenie

V spálni je dobré mať viac než len jedno hlavné svetlo. Lampy na nočné stolíky vyberajte tak, aby doplnili celkovú atmosféru miestnosti. Ak sa vám kvôli malému priestoru nezmestia priamo na stolíky, pripevnite lampy priamo nad posteľ. Toto riešenie pôsobí veľmi elegantne a štýlovo.

Text: Eva Kevická    Zdroj/foto: Novynabytok.sk

  • Kategórie

Podobné články