Malá a štýlová — tipy pre vašu spálňu

Malá a štýlová — tipy pre vašu spálňu

Redakcia - 22. mája 2018 - 2190. zobrazení

V mestských bytoch nie sú všetky miestnosti priestranné. Tá najmenšia často slúži ako spálňa. Môže sa zdať, že zariadiť ju tak, aby sa do nej zmestilo všetko potrebné a zároveň pôsobila vkusne, nebude ľahké. Ale aj malý priestor sa dá usporiadať štýlovo. Poradíme vám ako na to.

Vyspite sa kráľovsky! :) www.NovyNabytok.sk

Miesto na odpočinok

Spálňa má byť určená predovšetkým na odpočinok. Tento účel by sa mal odrážať aj na jej zariadení. Vynechajte priestor na prácu alebo posedenie a zvoľte minimalistický prístup. Najdôležitejším kusom nábytku je posteľ s kvalitným matracom. Aby ste sa v spálni cítili príjemne, je dobré kúpiť aj nočné stolíky. Ak vám zostalo dostatok miesta, pridajte úzky šatník alebo komodu.

Spálňa Royal

Farby

Aby ste malý priestor opticky zväčšili, zvoľte bledšie farby. Výborne sa hodí biela. Miestnosť plná bielej nebude vyzerať zapratane. Aby však pre zmenu nepôsobila priveľmi chladne, oživte ju farebnými obliečkami alebo dekoráciami na stene.

oživenia malého priestoru je farebná stena

Iným spôsobom oživenia malého priestoru je farebná stena. Môžete zvoliť farebnú tapetu alebo jednoducho namaľovať jednu zo stien inou farbou. Nebojte sa siahnuť aj po živých odtieňoch. Takéto riešenie urobí s miestnosťou doslova zázrak.

Zrkadlá

Zrkadlo vytvorí ilúziu väčšej miestnosti a vzdušnosti. Ak ho umiestnite oproti oknu, privediete do izby aj viac prirodzeného svetla. Vhodným riešením môže byť zrkadlo na dverách šatníka alebo ho jednoducho zavesíte na stenu.

Manželská posteľ 180 cm Benson

Vstavaný nábytok

Vstavaný nábytok nemusí byť iba veľký šatník. Ak potrebujete úložný priestor, kúpte vhodné nadstavce. Ideálne sú nadstavce na mieru. Elegantne bude pôsobiť aj dlhá polica nad posteľou. Ak pod ňu umiestnite osvetlenie, pridáte vašej spálni nádych romantiky.

Osvetlenie

V spálni je dobré mať viac než len jedno hlavné svetlo. Lampy na nočné stolíky voľte tak, aby doplnili celkovú atmosféru miestnosti. Ak sa vám kvôli malému priestoru nezmestia priamo na stolíky, pripevnite lampičky priamo nad posteľ. Toto riešenie pôsobí veľmi elegantne.

Text: Eva Kevická    Zdroj/foto: Novynabytok.sk

  • Kategórie

Podobné články