Apartmán v New Yorku s pohybujúcou sa stenou

Apartmán v New Yorku s pohybujúcou sa stenou

Redakcia - 26. apríla 2015 - 4428. zobrazení

Spoločnosť MKCA navrhla apartmán s rozlohou 36 m2, ktorý sa nachádza v New Yorku a medzi, ktorého dominanty patrí pohybujúca sa stena.

micro-apartment

Projekt Apartmán 5v1 (päť izieb v jednej) je výsledkom posledných evolučných výskumov spoločnosti MKCA v oblasti mikro bývania, ktorý v sebe spája funkčné a priestorové elementy potrebné pre bežný život, štúdiu, spanie, obliekanie a predstavovanie hostí, vrátane kuchyne, jedálne a kúpeľne na rozlohe 36 m2.

micro-apartment_1

Automatická, posuvná stena rozdeľuje koniec jednej miestnosti od druhej. Následne sú vytvorené denné a nočné zóny, ktoré majú svoje špecifické využitie. Ak sa táto posuvná stena posunie priamo dopredu, vzniká miestnosť, ktorá slúži na prezliekanie a šatník.

micro-apartment_2

Ak dôjde k úplnému posunutiu steny smerom dopredu, vytvorí sa kráľovsky priestor na rozloženie postele, prípadne gauča. Posuvná stena je napojená na elektrinu a taktiež slúži ako zdroj elektriny pre televíziu a audio systém, ale aj pre všetky ostatné audiovizuálne a internetové komponenty, ktoré sú obsiahnuté v časti medzi prídavným priestorom a gaučom.

micro-apartment_spalna

Televízia sa dá otočiť o 180° stupňov, a tak je možné sledovať ju aj z gauča, ale aj z miestnosti, ktorá vznikla posunutím steny. Táto miestnosť môže slúžiť ako spálňa, prípadne ako miestnosť na prezliekanie a ukladanie šatstva. Súčasťou tejto posuvnej steny je nočná lampa a hodiny s budíkom.

micro-apartment_3

Počas dňa, keď je priestor, ktorý vznikol posunutím posuvnej steny dopredu zložený sa priestor využíva na bežný život, prípadne pracovné miesto. Nízke skrinky, ktoré slúžia na umiestnenie tlačiarne a iných počítačových komponentov sa dajú taktiež využiť aj ako posedenie pre hostí, resp. pasívny bar.

micro-apartment_bar

Pár posuvných dverí zmení priestor oddychových zón na úložný priestor, ktorý zväčša slúži ako šatník, prípadne miestnosť na prezliekanie sa. Miesto pre rozložiteľný gauč je situované priamo pred televíziou a posuvnou stenou. Jedálenský priestor pre štyroch je vytvorený a situovaný vedľa spálne.

micro-apartment_6

V dvadsiatych rokoch dvadsiateho storočia bol vytvorený podobný apartmán, ktorý spoločnosť MKCA pozmenila. Existujúca kuchyňa bola rozšírená, aby vytvorila viac pracovného priestoru.

micro-apartment_7

Existujúca kúpeľňa bola renovovaná a boli pridané nové dizajnérske prvky, ktoré dotvárajú celkový moderný vzhľad. Prvkami, ktoré boli pridané sú napr., skrinky pod umývadlá, bočné skrinky a pod. V celom apartmáne bolo nainštalované LED osvetlenie, ktoré poskytuje viac svetla.

Dizajn: MKCA   Fotografie: Alan Tansey

  • Kategórie

Podobné články