Miniatúrne domčeky

Miniatúrne domčeky

Redakcia - 17. júna 2014 - 4694. zobrazení

Japonský umelec Takanori Aiba vytvára miniatúrny svet, kde ako základ používa bonsaj. Miniatúry vytvára pomocou medených drôtov, epoxidovej živice, plastu a modelárskej hliny. Navrhuje do detailov prepracované budovy, mosty, balkóny a veže.

bonsaje

Takanori Aiba sa narodil v roku 1953 v Yokohame v Japonsku. Najprv pracoval pre japonský fashion časopis POPYE , no v roku 1981 si založil vlastnú spoločnosť „Graphics and Designing Inc.‟ Od roku 2003 sa naplno venuje tvorbe týchto úžasných trojrozmerných domčekov. Pri práci kombinuje svoje  znalosti a skúsenosti z ilustrátorstva, tvorby bludísk a architektúry.

umenie

Aiba hovorí: „Inšpiráciu čerpám zo svojej ranej tvorby bonsajov a bludísk. Keď sa na moje výtvory pozeráte z výšky, zameriate sa na celkový vzhľad bludísk a budov, no až pri pohľade zblízka si môžete všimnúť všetky detaily. Tieto typy modelov vyzerajú ako bonsaje, ktoré sú typickým japonským druhom umenia. Avšak moje diela sú husto dekorované a bohaté na príbehy na nezvyčajných miestach, čím sa odlišujú od typických bonsajov, ktoré sú založené iba na rastlinách.‟

budova

 

bonsai

 

Zdroj foto: TOKYO GOOD IDEA

  • Kategórie

Podobné články