Moderná obývacia stena? To je niekoľko skriniek, komôd a zasklených vitrín

Moderná obývacia stena? To je niekoľko skriniek, komôd a zasklených vitrín

Reklamný článok - 28. novembra 2016 - 5074. zobrazení

Chcete doma obývaciu stenu podľa posledných trendov? Vyhnite sa mohutným kusom od podlahy k stropu a vytvorte si vzdušnú obývaciu izbu. Kúpte len niekoľko skriniek na zem, políc a zasklených vitrín. Priestor tým výrazne odľahčíte.

Obývacie steny vypĺňajú izby v bytoch už niekoľko rokov a nedá sa povedať, že ich doba úplne pominula. Naopak sa dostávajú opäť do módy a vzhľadom k obrovskej ponuke si môžete vybrať ako luxusné, tak lacné steny do obývačky. Na rozdiel od mohutných stien zo 70. rokov minulého storočia sa ale dnes orientujte skôr na niekoľko skriniek, komôd a presklených vitrín.

Zaistíte si tým vzdušnú miestnosť, dodáte jej tiež ľahkosť, moderný a jednoduchý vzhľad. Stálym trendom je možnosť variability. Môžete si teda meniť zloženie zostavy, prípadne dokupovať podľa vlastnej chuti a potrieb ďalšie kusy.

Variabilný a moderný nábytok urobí vašu izbu vzdušnú a ľahkú

Jednotlivé prvky vašej obývacej steny nesmú izbu príliš zahltiť a priestor tým príliš vizuálne zaťažiť. Myslite na to, že stena z tmavých matných materiálov opticky približuje a svetlých lesklých zase rozširuje. Čím menšia je tiež obývačka, tým subtílnejšiu by ste si mali zaobstarať obývaciu stenu. Ľahké a variabilné vybavenie si kúpte v retro, rustikálnom či luxusnom štýle podľa vašej preferencie.

Máte radi netradičné interiéry? Nemusíte mať obývaciu stenu len vo variantoch drevených dizajnov. Na trhu moderných izieb nájdete aj nábytok čierny, biely, ale aj červený či zelený.

Moderná obývacia stena Jessie 3
Moderná obývacia stena Jessie 3

Moderné obývacie steny sú teraz menej robustné a odľahčené. Rozhodujete sa medzi masívom a laminom? Lamino je lacnejšie, ale pri výbere vychádzajte zo štýlu izby a ďalších nadväzujúcich miestností v byte. Zvlášť to bude zrejmé, ak máte obývačku spojenú s kuchyňou, vytvorenú napríklad v rustikálnom štýle. Výsledný dojem by nemal pôsobiť rušivo.

Ťažisko všetkých úložných priestorov v byte väčšinou nie je v obývačke. Naopak podľa posledných trendov ich tu skôr ubúda. Postačí vám niekoľko kusov nábytku, políc alebo vitrín na stenu a trebárs televízny stolík.

Lamino sa ľahko udržuje, masív dlho vydrží

Rozhodli ste sa pre lamino? Skontrolujte si oblepenie hrán, ktoré musí „sedieť“. Nečistoty stačí utrieť suchou alebo mierne navlhčenou handričkou. Obývacia stena z dreva zase vydrží takmer nemožné a jej povrch sa nelúpe. Ochranná vrstva proti UV žiareniu potom zabezpečí, aby jednotlivé kusy nemenili na svetle farbu.

Zdá sa vám vybraná stena príliš dlhá? Opticky ju skrátite niekoľkými vertikálnymi nábytkovými prvkami a rozčlenením. Nezabudnite ani na vhodné zatieňovacie prvky, teda záclony, závesy alebo žalúzie.

Moderná obývacia stena Eleanor 4
Moderná obývacia stena Eleanor 4

Mohutné obývacie steny dnes nájdete skôr v starších bytoch alebo vilách. Vy si môžete vybrať medzi typizovanou a sektorovou. Pri prvej máte spravidla aj možnosť vybrať si farbu, ale jednotlivé kusy nábytku osobitne nedostanete. Sektorová kolekcia vám umožní výber rôznych dielov, ktoré sa presne hodia do vašej obývačky. Navyše k sebe budú typovo i farebne ladiť.

V ponuke sú televízne stolíky, najrôznejšie komody, skrinky, knižnice, vitríny aj otvorené police. Máte na výber, postavte ich na zem, zaveste ich na stenu a nebojte sa postupne dokupovať ďalšie diely.

Variabilné riešenie vašej obývačky:

  • nízka skrinková zostava, nástenná časť
  • individuálne police, televízne stolíky
  • svetlá stena za nábytkom, uzavretá skriňa

Farbu nábytku zvoľte podľa podlahy a stien, teda na tmavšiu podlahu svetlý nábytok a naopak. Veľmi efektná je obývacia stena s vstavaným podsvietením LED. V izbe vám vytvorí fajn atmosféru a oslníte aj návštevy. Farby v izbe tiež skombinujte s rôznymi farebnými sklami v skrinkách a vytvorte si iba vaše kombinácie.

Priestory spojíte rovnakými alebo zladenými farbami, oddelíte ich naopak kontrastnými farbami. Dlhú a úzku izbu skrátite použitím tmavej farby na kratších stenách a rozšírite svetlými tónmi na dlhších stenách.

 Obývacia zostava Melia
Obývacia zostava Melia

Obývačka býva výkladnou skriňou každej domácnosti. Posadíte sem spravidla všetky návštevy, priateľov a známych. Ak chcete, aby sa všetci cítili vo vašom byte príjemne, kúpte si variabilný a moderný nábytok. Interiér zbytočne nezapĺňajte a pokúste sa vytvoriť dojem ľahkosti a tiež vzdušnosti. Nezabudnite, že obývačka musí byť predovšetkým pohodlná a útulná, mohutné solitérne steny na celú stenu už nie sú v kurze. Máte netradičné rozmery izby? Obývacia stena z tmavých a matných materiálov opticky približuje, zo svetlých a lesklých zase rozširuje, myslite na to.

Na širokú ponuku lacných obývacích stien sa môžete pozrieť tu: https://mt-nabytok.sk/102-lacne-obyvacie-steny/

Akým nábytkom ste sa rozhodli vybaviť svoju obývačku vy?

Zdroj/foto: MT-nábytok.sk

  • Kategórie

Podobné články