Moderné kuchyne s nádychom histórie

Moderné kuchyne s nádychom histórie

Reklamný článok - 13. júla 2018 - 3886. zobrazení

Nielen v módnom priemysle, ale aj v interiérovom dizajne je badateľný návrat k tomu, čo bolo kedysi veľmi obľúbené, milované. V moderne zariadenom interiéru cítiť nádych histórie – toho, čo sme kedysi mali radi, ale meniace sa interiérové trendy nás nútili nahradiť ich modernejšími.

Konkrétne kuchyne sa vracajú k starým klasikám. Dominantným prvkom zostáva jednoznačne kvalitné drevo.

Drevený nábytok aj v kuchyni

Drevo, najmä to opracované s množstvom detailov, mnohým z vás možno pripomína rustikálny štýl. Rustikálny štýl a to najmä v kuchyni mnohým mladým ľuďom príliš nevonia a radšej si volia lesklé kuchynské linky, ktoré sú síce veľmi pekné, ale čo sa týka udržiavania, nepraktické.

Drevený nábytok aj v kuchyni

Ak chcete kvalitný nadčasový nábytok aj do kuchyne, uprednostnite poctivý drevený nábytok. Kvalitné opracovanie, stabilita, prijateľná cena – aj toto oceníte na drevenom nábytku vyrobenom rukami skúsených majstrov.

Rozdelenie na zóny

Funkčnosť kuchyne určujú aj zóny. Pri zariaďovaní kuchyne si rozvrhnite priestor na tieto hlavné zóny – pracovnú zónu, zónu varenia, zónu skladovania, zónu umývania. Tieto zóny umiestňujte vedľa seba do tzv. pomyselného trojuholníka. Vytvoríte sa tak harmonický priestor, kde bude mať všetko svoje miesto.

Rozdelenie na zóny

Rozdelenie na zóny je základným prvkom moderných kuchýň. Drevo je zase základným prvkom klasických kuchýň, ktoré si pamätáme ešte z detstva. Spojte tieto dva prvky a zariaďte si modernú kuchyňu s nádychom histórie. Typickým prvkom moderných kuchýň sú aj stabilné košové systémy, čiže sortery. Sú to organizačné systémy na triedenie odpadu.

Prírodné farby a jeden štýl

Zariaďte si kuchyňu, kde všetko bude mať svoje miesto. Orientujte sa na kvalitné drevené kuchynské linky s modernými prvkami. Orientujte sa na jeden štýl. Mixovaním viacerých štýlov by zariadenie kuchyne nemalo hlavu ani pätu. Ak máte doma odložené háčkované obrusy alebo behúne na stôl, nevyhadzujte ich. Do modernej kuchyne s nádychom histórie vám dokonale zapadnú. Orientujte sa na prírodné farby – béžovú, zelenú, hnedú.

  • Kategórie

Podobné články