Moderné sprchové kúty a technológie menia tvár dnešných kúpeľní.

Moderné sprchové kúty a technológie menia tvár dnešných kúpeľní

Reklamný článok - 20. apríla 2016 - 9834. zobrazení

Sprchové kúty nemusia byť iba odpoveďou na otázku, ako vyriešiť stiesnený priestor malej kúpeľne. Dnešní dizajnéri kúpeľňových konceptov počítajú so sprchovými kútmi aj pri návrhoch kúpeľní veľkorysých rozmerov. Výnimkou nie sú ani riešenia, keď architekt umiestni do kúpeľne súčasne vaňu i sprchový kút.

Ak to priestor vo vašej kúpeľni dovolí, neváhajte, táto kombinácia je ideálnym riešením, ako vytvoriť v kúpeľni multifunkčný priestor, ktorý sa dá využiť pre rýchlu očistu tela pred spaním, či ranné osvieženie pred cestou do práce, alebo pre pomalú hĺbkovú očistu tela i duše po ťažkom dni, plnom fyzickej i psychickej záťaže.

sprcha

Ak patríte k šťastlivcom, ktorí majú dosť veľkú kúpeľňu na umiestnenie vane i sprchového kúta, je to výhra! Nemusíte sa dohadovať a voliť riešenie, ktoré znamená pre kúpeľňu menšie zlo. Naopak, z vašej kúpeľne sa stane rodinné wellness centrum, kde budete určite tráviť viac času, ako ste zvyknutí z vašej starej panelákovej umakartovej kúpeľničky, kde ste sa umývali ako deti.

Ak máte možnosť skombinovať vaňu a sprchový kút, urobte to, aj keby to malo byť na úkor kúpeľňového nábytku. Pre uloženie základných hygienických potrieb postačí, ak si vyberiete šikovné umývadlo so skrinkou, prípadne využijete pre umiestnenie kúpeľňového nábytku steny kúpeľne nad dverami alebo nad umývadlom.

Moderné sprchové kúty

Ak máte možnosť, vybavte vaňu alebo sprchový kút zariadením s masážnymi dýzami.

Výrobcovia kúpeľní dnes ponúkajú pre väčšinu kúpeľňových konceptov aj vybavenie pre rôzne druhy relaxačných metód. V prípade vane máte dve možnosti. Používajú sa tu masážne systémy založené na pricípe hydroterapie, ktoré masírujú telo prúdmi vody. Tie vytvára vodné čerpadlo a ergonomicky umiestneným systémom dýz ich vháňa do kúpeľa, kde pôsobia uvoľnujúco na unavené svalstvo.

Druhou možnosťou je vzduchová, tzv. perličková ,,air” masáž, ktorú vytvára kompresor, ktorý systémom dýz vháňa do vody vo vani vzduch a vytvára tak osviežujúci bublinkový kúpeľ, ktorý je skvelým nástrojom pre psychické uvoľnenie.

dsc_9775---alice-bendova-_

Je možné aj spojenie oboch systémov do jedného, takže účinnosť sa znásobí a použitie je variabilnejšie. Na slovenskom trhu je dostupný systém WHISPER od značky RAVAK, ktorý umožňuje využívať oba masážne systémy dohromady.

Ak sa rozhodnete pre inštaláciu hydromasážneho systému do vane, odporúčame vybrať si akrylátovú vaňu, vystuženú polyuretanovou penou.

A aby bola relaxácia vo vašej masážnej vani dokonalá, vyskúšajte aj doplnok v podobe chromatoterapie – psychoterapie pomocou farebného svetla, ktorá vašu kúpeľňu premení na relaxcentrum. Chromatoterapiu si môžete užívať, ak vašu vaňu okrem masážneho systému vybavíte aj podhladinovým systémom farebného osvetlenia, ktoré váš kúpeľ obohatí o farebné svetelné efekty. Na Slovensku odporúčame zariadenie pre chromatoterapiu RAVAK H2O Color, ktoré je nezávislé na type hydromasážneho systému.

bsdps

Nielen vaňu, ale aj sprchový kút je dnes možné premeniť na miesto pre wellness. Výrobcovia kúpeľní ponúkajú rôzne typy hydromasážnych panelov do sprchových kútov. Môžete si vybrať panel s montážou na niektorú zo stien, alebo do rohu, na výber máte aj z rôznych materiálov – najčastejšie je to sklo alebo nerez.

Pre zariadenie hydromasážneho sprchového kúta sa odporúča inštalácia kombinovaného sprchového systému, ktorý kombinuje ručnú sprchu a hlavovú sprchu s hydromasážnym panelom s nastaviteľnými dýzami – napríklad RAVAK JET INOX. Takéto vybavenie sprchového kúta vám zaručí, že aj sprchovanie bude pre vás príjemnou a plnohodnotnou relaxáciou.

ovo-b-decor

A keď svoj sprchový kút vybavíte ešte sklopným sprchovým sedadlom a termostatickou vodovodnou batériou, ktorá vás ochráni pred nehodami v podobe nežiadúceho toku studenej alebo horúcej vody, ktoré spôsobuje kolísajúci tlak v potrubí, je dosť možné, že váš hypermoderný sprchový kút sa pre celú vašu rodinu stane najobľúbenejším miestom vášho bytu či domu.

Zdroj foto: RAVAK

  • Kategórie

Podobné články