Na čo potrebujete myslieť pri výbere sedačky

Na čo potrebujete myslieť pri výbere sedačky

Redakcia - 2. júla 2018 - 3602. zobrazení

Sedacia súprava je dôležitým prvkom zariadenia obývacej izby. Aby ste sa ne nej cítili vždy pohodlne, je potrebné pri jej výbere dbať na niekoľko vecí. Poradíme vám, ktoré to sú.

Sedačka by mala v prvom rade naplniť vaše očakávania. Mala by byť pohodlná, kvalitná a mala by sa vhodne dopĺňať s ostatnými kusmi nábytku. Aby ste vybrali tú správnu, zodpovedzte si pred návštevou obchodu alebo internetovej stránky predajcu nábytku nasledovné otázky:

sedačky

Aký má mať tvar a veľkosť?

Rozhodujte tak, aby nezaplnila väčšinu priestoru v izbe. Príjemne pôsobiaca obývačka by mala byť priestranná. Pred výberom sedačky si zmerajte rozmery miestnosti. Veľkosť tiež ovplyvňuje to, koľko ľudí ju bude používať naraz.

Aký finančný obnos mám k dispozícii?

Finančné prostriedky zohrajú pravdepodobne pri rozhodovaní o kúpe dôležitú úlohu. Na druhej strane lacné sedacie súpravy nie vždy bývajú aj kvalitné. Investujte toľko, aby ste si kúpili kvalitu, ktorá vydrží.

Rozkladacia alebo nie?

Potrebujete si vopred premyslieť, ako bude sedačka využitá. Ak nemáte k dispozícii hosťovskú izbu, vo všeobecnosti je lepšie kúpiť rozkladaciu sedačku, aby sa na nej mohla pohodlne vyspať prípadná návšteva.

Rozkladacia alebo nie?

Potrebujem ďalší úložný priestor?

V panelákových bytoch sa úložný priestor navyše vždy zíde. Rozhodnite sa podľa toho, koľko priestoru na odkladanie vecí máte k dispozícii.

Súprava alebo samostatná sedačka?

Sedacia súprava sa väčšinou skladá zo sedačky a jedného alebo dvoch kresiel. Môžete sa rozhodnúť pre túto kombináciu, alebo si k sedačke kúpiť taburetky. Pôsobia esteticky a zaberú menej miesta.

Súprava alebo samostatná sedačka?

Aký materiál zvoliť?

Okrem farby, ktorá by mala ladiť so zvyškom miestnosti, je dôležitá aj kvalita materiálu. Mal by byť odolný voči ťahu, tlaku a roztrhaniu. Okrem toho by mal byť pevný a odolný voči odratiu. Ak máte malé deti, vyberte taký, ktorý sa bude dať ľahko čistiť.

A čo ešte?

Ďalšie aspekty, ktoré by ste mali zvážiť, sú pohodlnosť a kvalita sedenia. Sedacia časť by nemala byť príliš tvrdá ani mäkká. Operadlo by malo vašej chrbtici poskytovať oporu, aby ste sa pri sedení nekrčili.

Text: Eva Kevická    Zdroj/foto: BigHome.sk

  • Kategórie

Podobné články