Nábytok z masívneho dreva nestráca šarm

Nábytok z masívneho dreva nestráca šarm

Redakcia - 8. februára 2017 - 3777. zobrazení

Dýcha životom, má jedinečný pôvab a uctieva klasiku. Šarm nábytku z masívneho dreva je prítomný v našich domácnostiach aj po rokoch a napriek pestrej ponuke moderných doplnkov ho vyhľadáva stále viac ľudí.

Elegancia je len zlomkom toho, čo nábytok z masívu ponúka. V hre je dlhodobá životnosť, odolnosť voči poškodeniam a hlavne schopnosť pôsobiť antistaticky a antialergicky. Spojenie takýchto pozitív vedie mnohých z nás ku kúpe tohto sortimentu. Už si len vybrať ten správny druh dreviny, dopasovať nábytok k zariadeniu príbytku a užívať si jeho neodolateľný šarm.

Najvyužívanejšie typy drevín

Najvyužívanejšie typy drevín : 

Dub – Dubový nábytok patrí k najpredávanejším a predajcovia ho pokladajú za najkvalitnejší. Vyznačuje sa tmavšou farbou a luxusným dojmom, no ten je ohodnotený vyššou cenou.

Borovica – Nábytok z borovice je využívaný hlavne v spálňach a v detských izbách. Jeho vibrácie pôsobia upokojujúco a navyše vzbudzujú pocit hrejivého tepla domova.

Breza – Obľúbený je aj nábytok z brezy, ktorý sa môže pochváliť najlepšími antistatickými vlastnosťami. Hodí sa do interiérov, v ktorých vynikajú svetlejšie odtiene skríň a stolov.

skrinka

Nábytok pre všetky tradičné interiérové štýly

Okrem skvelej praktickej stránky tohto nábytku musíme spomenúť aj schopnosť jeho zladenia s rôznymi domácimi doplnkami. Na masív vsádzajú najmä majitelia, ktorí si zariaďujú domov v ktoromkoľvek tradičnom štýle. Dubové skrine v koloniálnych spálňach, rustikálne doplnky pre viktoriánov či borovicové stoly vo vintage a retro interiéroch dokonale splnia ich nároky.

tradičné interiérové štýly

Za nábytok z masívneho dreva si musíme priplatiť, no jeho význam pre krajšiu a útulnejšiu domácnosť je na nezaplatenie. Potvrdiť to môžu všetci majitelia, ktorí tento sortiment skúsili a na vlastnej koži spoznali všetky jeho pozitíva.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články