Nábytok z odpadového dreva

Nábytok z odpadového dreva

Redakcia - 26. marca 2014 - 8205. zobrazení

Holandský dizajnér Piet Hein Eek predstavil kolekciu nábytku starostlivo vytvorenú zlepením malých drevených štvorcov, ktoré zostali ako odpad z jeho slávneho nábytku. V roku 1990 sa preslávil vďaka kolekcii „Waste“ („Odpad“) a z jej zvyškov následne vyhotovil novú kolekciu s názvom „Waste Waste 40×40“. Malé kusy dreva, ktoré už nemohli byť viac použité v prvej sérií, narezal na štvorce s rozmermi 40×40 milimetrov a potom ich pozliepal, aby vytvoril stoly, stoličky či rôzne lavice.

Je to vyrobené zo zvyškov, ktoré boli zvyškami,

povedal tvorca počas týždňa holandského dizajnu.„Kvôli štvorcom okrúhly stôl už viac nemôže byť okrúhly a vyzerá tak, akoby sa skladal z pixelov. Nábytok je vždy vyrobený z rôznych kusov, rôznej farby a tak nie je možné, aby boli akékoľvek dva kusy rovnaké.

stol-piet-hein-eekDizajnér prišiel s týmto nápadom z dôvodu, že bol frustrovaný z toho, ako sa veľakrát vyhadzoval materiál, ktorý bol príliš drahý na použitie – nie preto, že samotný materiál bol nekvalitný, ale preto, že náklady na pracovnú silu by boli príliš vysoké a vyžadovali by si veľké úsilie.

Rozhodol sa ignorovať všetky negatíva a pustil sa do práce. Nakoniec zostal milo prekvapený, keď sa nábytok stal životaschopným a zákazníci mali záujem zaňho zaplatiť vyššiu sumu, ktorá tak vynahradila ich väčšie úsilie.

stolicka-piet-hein-eek

„Na rozdiel od všetkých ostatných produktov, výrobky z odpadu sú vytvárané s trpezlivosťou svätca,“ dodal.

piet-hein-eek

  • Kategórie

Podobné články