Nadčasový dom s výnimočným dizajnom

Nadčasový dom s výnimočným dizajnom

Tlačová správa - 26. mája 2017 - 3455. zobrazení

Jednoznačným trendom v modernej architektúre sú odvetrávané fasády. Donedávna sa využívali hlavne pri väčších developerských projektoch, no postupom času našli svoje uplatnenie aj pri rodinných domoch, kde sú ideálnym riešením keramické fasádne platne Argelite.

Odvetrávané fasády

Odvetrávané fasády predstavujú moderné a celosvetovo čoraz populárnejšie riešenie. Na obvodovú stenu sa pripevní izolácia a miesto omietky ostáva vzduchová medzera určená na odvetrávanie vlhkosti a vodnej pary. Za touto medzerou je ukotvený pomocou konštrukcií fasádny obklad. Týmto spôsobom sa efektívne predchádza vlhnutiu muriva, izolácie, prípadne aj fasádneho obkladu. Vyššie obstarávacie náklady kompenzuje dlhšia životnosť, minimálna údržba, jednoduchá výmena poškodených dosiek a moderná, estetická fasáda s výbornými technickými vlastnosťami. Výhodou je aj pomerne jednoduchá suchá montáž, nezávislá od vonkajšej teploty.

Odvetrávané keramické fasádne systémy

Odvetrávané keramické fasádne systémy Argelite od spoločnosti Wienerberger sú vhodné tak pri novostavbách, ako aj pri rekonštrukciách budov, či pri nízkoenergetických aj pasívnych domoch. Vďaka „termostopom“ na stenových konzolách totiž minimalizujú tepelné mosty.  Nízka hmotnosť fasádnych platní (cca 31 kg/m2) zaručuje ľahkú manipuláciu a horizontálny závesný systém zas rýchlu a jednoduchú montáž. Fasáda Argelite sa montuje na hliníkovú alebo drevenú nosnú konštrukciu, pričom smer môže byť zhora nadol aj zdola nahor. Keramické platne je možné ľubovoľne rezať, čo umožňuje na stavbe vysoký stupeň pružnosti. Všetky nerovnosti podkladu sa dajú navyše vyrovnať pomocou vertikálnej nosnej konštrukcie.

dom s výnimočným dizajnom

Keramika zaručuje, ako prírodný materiál, nielen dlhú životnosť fasády, ale aj jej farebnú stálosť počas celej doby životnosti. Fasádne platne Argelite sú navyše nehorľavé aj mrazuvzdorné a odolné voči nepriaznivým vplyvom počasia. V ponuke sú farby piesková, sopečná šedá a lososová červená.

  • Kategórie

Podobné články