Najobľúbenejšie dekorácie slovenských záhradkárov

Najobľúbenejšie dekorácie slovenských záhradkárov

Redakcia - 30. novembra 2016 - 9328. zobrazení

Záhradky už dávno neslúžia len na pestovanie kvetov a zeleniny. Možnosti ich využitia postupne pribúdajú a medzi hlavnými funkciami nájdeme aj tú estetickú. S tou súvisia aj najobľúbenejšie dekorácie, ktoré najčastejšie oživujú slovenské exteriéry.

Každá záhradka bude o niečo krajšia a živšia, ak ju ozdobíme elegantnými doplnkami. Výber nábytku, osvetlenia či pútavých dekorácií však nemusí byť jednoduchý, nakoľko treba zladiť dizajn s praktickou stránkou. Pri výbere nám môže pomôcť práve prehľad najobľúbenejších dekorácií vyhľadávaných slovenskými záhradkármi.

trpazlik

Postavičky a miniatúrne figúrky – Mávajúci krtkovia, veselí trpaslíci či plaziace sa slimáky sú len zlomkom toho, čo sa dá v predajniach so záhradnými postavičkami zohnať. Najlepšie na nich je, že sú miniatúrne a nepôsobia honosne, čím zmenia záhradu na hravé miesto.

Originálne kvetináče – Určite ste už videli záhony v v namaľovaných pneumatikách alebo kvety zasadené do upravenej starej vane. Aj takéto nápady vznikajú pri hľadaní originality, ktorej cieľom je oživiť prostredie duchom tvorivosti.

kvetinac

Imitácie studničiek – Studne odjakživa slúžili na čerpanie vody, no dnes sa dajú využiť aj ako dekorácia. Samozrejme, že ide o imitácie z dreva alebo keramiky, ktoré žiaria pestrými farbami a niekedy ich zdobia aj rôzne motívy.

flowers

Kamenné fontánky – Medzi najobľúbenejšími dekoráciami sú aj fontánky a to hlavne tie kamenné. Zvuk tečúcej vody prispieva k harmónii v záhrade a zároveň sa môže postarať aj o vlahu.

Nočné lampičky – Prítomnosť malých nočných lampičiek rozmiestnených po záhrade je tiež skvelým riešením, ako dať exteriéru šmrnc. Obzvlášť, pokiaľ je záhrada príkladom elegancie a pod nočným osvetlením ešte viac vynikne.

dekoracie

Výber vhodných dekorácií do záhrady závisí od viacerých faktorov, medzi ktorými nechýba finančná náročnosť, schopnosť zladiť ich s prostredím alebo životnosť materiálov. Keďže trh ponúka obrovské množstvo produktov, každý si nájde podľa vlastného vkusu. A ten, kto má s výberom problém, nech sa nechá inšpirovať našimi tipmi pre najobľúbenejšie dekorácie.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články