Nápady pre upratanú kúpeľňu

Nápady pre upratanú kúpeľňu

Redakcia - 31. januára 2014 - 2659. zobrazení

Kúpeľne sú miestom ranného zhonu. Za pár minút sa v nich vystriedajú všetci členovia rodiny a často po takomto nájazde ostáva len smršť. Ako však mať všetko poruke tak, aby bolo možné udržať kúpeľňu v použiteľnom stave aj v čase rannej „špičky“? Prekvapivo na to nebude potrebná žiadna prístavba ani nákup ďalších väčších kusov nábytku.

Ukryte všetky zbytočnosti

vana-s-uloznym-priestorom
Zdroj foto: (link)

Pracie a čistiace prostriedky zaberajú v kúpeľni veľmi veľa miesta a pritom ich nepotrebujeme používať každodenne. Pokiaľ je to možné, nájdite im také miesto, aby neprekážali a nezaberali priestor v skrinke vašim každodenným pomocníkom. Na tento účel vám poslúži napríklad dôvtipná úprava vane, poprípade stará truhlica, ktorú môžete v prípade núdze použiť ako taburetku na expresné líčenie. Ak máte okraj vane preplnený fľaškami so šampónmi a sprchovými gélmi, pomôžete si, ak vedľa vane umiestnite kovový stojan na črepníky doplnený starými taniermi.

Zorganizujte nezorganizovateľné

policka-na-flakony
Zdroj foto: (link)

Ak sa aj vy ráno prehrabujete v polici plnej flakónov kým nájdete ten správny, vyskúšajte si pripevniť na stenu či dvere skrinky malé poličky na koreniny. Do nich flakóny presne zapadnú a vy budete vždy vedieť, kde má ktorá vec svoje miesto. Na drobné predmety, akými sú sponky a gumičky do vlasov využite magnetický pás nalepený na stene či vnútri skrinky. Pokiaľ gumičky nemajú kovový spoj, môžete ich skladovať v sklenenom pohári s uzáverom.

Koniec peripetiám s ranným líčením

kefa
Zdroj foto: (link)

Čo dokáže rannú situáciu skomplikovať, je pohľad do kozmetického kufríka plného farebného chaosu. Keďže to je to posledné, čo v danú chvíľu potrebujete, skúste si zadovážiť magnetickú tabuľu a pomocou magnetickej pásky či menších magnetiek a silného lepidla si na ňu pripevnite očné tiene. Budete v nich mať prehľad ako nikdy predtým. Štetce na líčenie môžete pozapichovať do veľkej kefy alebo do misky so zrnkovou kávou či okrúhlymi kamienkami. Vatové tampóny a tyčinky môžete namiesto pôvodných igelitových obalov uskladniť v sklenených dózach s uzáverom, alebo bez. Na ďalšie drobné predmety môžete využiť rôzne malé plastové organizéry, ktoré pripevníte napríklad na vnútornú stranu dvierok skrinky.

Všade samé uteráky?

uteraky
Zdroj foto: (link)

Už nikdy vás nezaskočí množstvo zbytočne používaných uterákov, pokiaľ každý bude mať prehľad o tom, kde sa ten jeho práve nachádza. Opatrite vaše dvere dostatočným počtom vešiakov či držiakov. Každý vešiak môžete označiť menom užívateľa kvôli celkovej prehľadnosti. Ak vám čisté uteráky zaberajú miesto v skrinke, pripevnite na stenu košík či drevenú debničku tak, aby otvor smeroval dopredu a uteráky doň naukladajte zrolované. Okrem toho, že budú poruke, budú navyše pôsobiť aj veľmi efektne.

vintage-bathroom
Zdroj foto: (link)
  • Kategórie

Podobné články