Naučte sa správne vetrať

Naučte sa správne vetrať

Reklamný článok - 19. marca 2017 - 5004. zobrazení

Keď si chceme udržiavať príjemné prostredie v domácnosti, bezpodmienečne musíme investovať do tieniacich prvkov a do kúrenia. Počas zimy sme ale radi, že vôbec dokážeme vykúriť celé priestory a nemusíme tak behať v hrubých papučiach a v hrubých svetroch. Vôbec ale nemyslíte na to, že aj cez zimu je nutné vymieňať vzduch v domácnosti za čerstvý aj na úkor toho teplého. Naučte sa správne vetrať, lebo iba tak dokážete vo svojej domácnosti vytvoriť príjemné a hlavne dýchateľné prostredie.

Ranné vetranie

Výmena vzduchu nie je náročná. Stačí, ak pootvárate svoje plastové okná dokorán. Dávajte si však pozor, aby ste nestáli pred otvoreným plastovým oknom. Ofúklo by vás a zbytočne by ste zo seba spravili maróda. Odporúčame vám počas zimného obdobia vetrať tak maximálne 3-5 minút. Cez leto si môžete dovoliť vetrať dlhšie, ale pozor, vždy len ráno. Počas dňa by mali byť okná zatemnené tak, aby dovnútra neprenikalo príliš veľa slnečných lúčov a neprehrievali tak vzduch v domácnosti.

 pred otvoreným plastovým oknom

Vetrajte ešte predtým, ako zakúrite

Najmä na jar, kedy ešte občas domácnosť prekurujeme, vám odporúčame otvárať okná predtým, ako zakúrite. Zabránite tak veľkému úniku tepla a čo je hlavné, neplytváte palivom. Palivá ako napríklad čierne uhlie, brikety, alebo aj pomerne známe pelety nie sú veru najlacnejšie záležitosti. Keď však máte zabudované podlahové kúrenie, problémy s palivom vás trápiť nemusia. Ale predsa len, nie je pohodlnejšie vetrať ešte kým nie je domácnosť vykúrená?

Vetrajte ešte predtým, ako zakúrite

Pozor na vietor

Pri vetraní si dávajte pozor na vietor. Prievan vám môže ľahko spôsobiť škody – pozhadzovať vázy, prekotiť kvetináče s kvetmi; poprípade vám rozfúkať papiere, ktoré máte položené na kancelárskom stolíku. Iba posteľným obliečkam nebude vadiť fúkajúci vietor.

  • Kategórie

Podobné články