Nebojte sa skla v domácnosti

Nebojte sa skla v domácnosti

Reklamný článok - 26. augusta 2014 - 4989. zobrazení

Bezpečná domácnosť pre všetkých členov rodiny alebo radšej dizajnové riešenie priestoru plné svetla? Pokiaľ váhate medzi týmito možnosťami, verte, že môžete mať oboje. Spoločnosť SOLODOOR, tradičný český výrobca dverí a zárubní, prináša hneď niekoľko tipov, ako vyriešiť túto prakticko-estetickú dilemu bez toho, aby bola zanedbaná bezpečnosť a moderné interiérové trendy súčasne.

Z ČOHO SA DÁ VYBERAŤ?

Dramatické obmedzovanie vo výbere kvôli bezpečnosti najmenších a najmilších členov domácnosti nie je vôbec potrebné, výrobcovia totiž myslia ako na estetickú stránku, tak aj praktickosť a bezpečnosť. Kombinácie skla s inými materiálmi, či už ide o drevo, jeho imitácie alebo lakované povrchy, interiér vždy oživia, zároveň by však sklo malo vydržať nielen bežnú manipuláciu, ale aj temperamentnejšie zabuchnutie, pokiaľ máte „taliansku domácnosť“.

SOLODOOR_model SONG 28_povrch Fólie Olše

Napríklad spoločnosť SOLODOOR ponúka modely dverí, v ktorých je už štandardne použité bezpečnostné 8-milimetrové sklo, ktoré sa len tak nevysype, ak sa dverami buchne trochu dôraznejšie. Ide o všetky modely dverí SONET, model POLAR 7, RAINBOW 7 alebo úplnú novinku L’ENTRÉÉ. V týchto prípadoch je totiž sklo do dverí priamo vsadené a tvorí súčasť konštrukcie, preto je tu požiadavka na pevnosť skla ešte o niečo vyššia.

We - Vibe - vibrátor pre vás oboch

BEZPEČNÁ KRÁSA

Bezpečnostné sklo je ale možné vsadiť aj do všetkých ostatných modelov dverí SOLODOOR s presklením, kde je v základnom variante ponúkané štandardné sklo. V tomto prípade je potom použité tvrdené bezpečnostné 4-milimetrové sklo, ktoré je tiež pripravené čeliť aj prudšiemu zachádzaniu našich ratolestí bez toho, aby bola pri dobrodružnejších hrách ohrozená ich bezpečnosť. Samozrejme ani tvrdené bezpečnostné sklo nie je nerozbitné. Jeho bezpečnosť však spočíva v tom, že pokiaľ dôjde k skutočne nadmernému zaťaženiu a bude prekročená hranica pevnosti, sklo sa rozsype na malé, drobné a predovšetkým neostré úlomky.

SKLO = SVETLO = PRIESTOR

Pokiaľ dbáte na bezpečný, ale aj vkusný domov, nie je ponuka interiérových dverí s presklením výrazne limitovaná. Zvoliť si je možné ako z mnohých modelov, farieb či dekorov, tak aj druhov skla od číreho po jemne zafarbené do bronzova či siva, až po vzorované či diskrétne nepriehľadné presklenie.

SOLODOOR_světlík

So sklom sa dá v interiéri doslova čarovať – vpustí do miestnosti viac svetla, čím ju opticky zväčší. Alebo sa dverami s presklením dajú izby jednoducho prepojiť a opticky priestor zväčšiť, použitím nepriehľadného skla zas naopak elegantne oddeliť. Jedným z riešení, ktoré spoločnosť SOLODOOR ponúka, môže byť napr. použitie svetlíkov v predsieni, čím bude vchodová časť domu alebo bytu dokonale presvetlená.

SKLO, KAM SA POZRIEŠ

Báť sa nemusíme ani dverí celosklených, ktoré spoločnosť SOLODOOR v tomto roku novo zaradila do svojej ponuky. Rad CRISTAL ponúka hneď niekoľko modelov celosklených dverí v rôznych úpravách – od čistého číreho či nepriehľadného vzhľadu po dvere so sieťotlačou, pieskovanými motívmi alebo dvere ryhované.

SOLODOOR_model CRISTAL_BALKEN_interiér

Samozrejmosťou u týchto dverí je potom použitie bezpečnostného 8-milimetrového skla, ktoré pri prípadnej nehode zaistí bezpečnosť všetkých členov domácnosti. Navyše v interiéri takéto dvere pôsobia veľmi moderne a luxusne.

  • Kategórie

Podobné články