Nedostatok priestoru vyriešia posuvné dvere

Nedostatok priestoru vyriešia posuvné dvere

Reklamný článok - 11. marca 2016 - 4007. zobrazení

Posuvné dvere pri otváraní nezaberajú prakticky žiadne miesto navyše. Posúvajú sa po pojazdovej lište umiestnenej na stene, alebo sa zasúvajú do takzvaného stavebného púzdra. Sú teda ideálnym riešením pre použitie v malom priestore. Ďalšou výhodou moderných posuvných dverí je, že ich použitie vytvára bezbariérový priestor. Posuvné dvere totiž nevyžadujú inštaláciu prahu ani podlahovú pojazdovú koľajnicu v priestore dverného otvoru.

Úspora miesta, jednoduchý a tichý spôsob otvárania dverí, bezbariérový prístup, dizajnové ozvláštnenie interiéru, dlhá životnosť a jednoduchá údržba

– to sú hlavné výhody, ktoré použitie posuvných dverí v interiéri prináša. Posuvné interiérové dvere si môžete vybrať z dvoch variantov. Prvým z nich sú dvere, ktoré sa zasúvajú do steny – stavebného púzdra. Druhým variantom sú posuvné dvere s uchytením na stenu.

Posuvné dvere na stenu

Krídlo tohoto typu posuvných dverí sa pohybuje tesne popri stene. Najväčšou výhodou posuvných dverí na stenu je to, že na ich inštaláciu nepotrebujete žiadne špeciálne stavebné úpravy. Stavebný otvor stačí obložiť obložkovou zárubňou, nad ktorou sa do steny pripevní špeciálna garniža s pojazdovou lištou, po ktorej sa dvere posúvajú.
Posuvné dvere so zasúvaním do stavebného púzdra

Posuvné dvere do púzdra sa zasúvajú do steny, ktorá vznikne inštaláciou stavebného púzdra. Výhodou voľby posuvných dverí so zasúvaním do stavebného púzdra je, že plochu stavebného púzdra, do ktorého sa dvere zasúvajú, je možné využiť ako klasickú stenu, vrátane celého priestoru pozdĺž nej.

Tento typ posuvných dverí si môžete vybrať pre jednokrídlové dvere, dvojkrídlové dvere s otváraním na dve strany v jednej línii, dvojkrídlové posuvné dvere s paralelným zasúvaním oboch krídiel do jedného púzdra, alebo posuvné dvere s dvomi oddelenými otvormi, so zasúvaním do zákrytu v púzdre uprostred.

big.dalsi-moznosti-posuvne-dvere-druhy_sk

Keď si vyberiete ktorýkoľvek typ posuvných dverí, oceníte ich výhody – predovšetkým úsporu miesta, ľahký a tichý chod pri otváraní dverí a bezbariérový prístup.

Zdroj/foto: SOLODOOR

  • Kategórie

Podobné články