Nové okná, moderný nábytok, úsporné spotrebiče.

Nové okná, moderný nábytok, úsporné spotrebiče. Ako finančne utiahnuť rekonštrukciu bývania?

Reklamný článok - 3. augusta 2017 - 5758. zobrazení

Každý byt či dom potrebujú z času na čas nejakú modernizáciu a rekonštrukciu. Ako ale zvládnuť takto veľké výdavky z bežného rodinného rozpočtu?

Túto otázku si kladie čoraz viac ľudí a ich odpovede bývajú rôzne: uskromníme sa, kúpime lacnejšie spotrebiče alebo lacnejší stavebný materiál, spravíme si prácu sami a podobne. Dajte si však ruku na srdce a spýtajte sa sami seba, či je takýto prístup ten najlepší možný. Naozaj neexistuje iná, lepšia, alternatíva?

Na rekonštrukcii nešetrite, nevyplatí sa to

Áno, existujú rôzne druhy stavebných materiálov, značiek sanity, typov nábytku a tak podobne. Samozrejme, nemusíte mať akurát tie najdrahšie veci, ale poznáte to príslovie: nie som tak bohatý, aby som si mohol dovoliť lacné veci?

moderný nábytok

Rekonštrukcia či modernizácia bývania a domácnosti nie je záležitosť, ktorú by ste mali robiť každý druhý rok. Podľa toho treba pristupovať aj k nákupu stavebného materiálu, spotrebičov, nábytku a iných doplnkov. Určite by ste nemali šetriť na kvalite, pretože následné opravy, ktoré by si menej kvalitná rekonštrukcia vyžiadala, budú oveľa nákladnejšie.

Neukracujte ani svoj rodinný a osobný život

Druhou možnosťou, ktorú ľudia často zvolia, je ušetrenie peňazí na svojich bežných výdavkoch. V praxi to býva napríklad vynechanie kultúrnych podujatí, obmedzenie voľnočasových aktivít, ktoré vyžadujú financie, prípadne zrušenie plánovanej dovolenky.

Nehovoríme, že na rekonštrukciu či modernizáciu bývania by ste si nemali šetriť. Určite nie je na škodu, ak máte nejaké peniaze odložené bokom a viete ich použiť. Zamyslite sa ale nad tým, či je správne siahať na železnú rezervu a či vám takéto peniaze nebudú chýbať, ak sa vyskytnú nečakané výdaje.

Rovnako tak nie je úplne správne ukracovať svoj rodinný alebo osobný život. Nemusíte si dopriať super luxusnú dovolenku, ale nemali by ste si aj tak oddýchnuť a „vypnúť“? A je naozaj nutné obmedziť voľnočasové aktivity napríklad pre deti, len aby ste si mohli dopriať novú kuchynskú linku alebo strechu na dom?

Doba lacných úrokov je realita, využije tu

Riešením, ktoré sa doslova ponúka ako na tácke, sú pôžičky. Možno ste práve zdvihli obočie a neveriacky pokrútili hlavou, ale je to tak – a to najmä vďaka veľmi výhodným úrokom, ktoré lámu historické rekordy. Samozrejme, v pozitívnom zmysle, nakoľko úroky počas posledných rokov niekoľko krát prerazili pomyselné dno.

Na výber máte veľké množstvo rôznych typov úverov a to podľa toho, koľko potrebujete na rekonštrukciu financií. Skúsiť môžete bankové spotrebné úvery, z ktorých niektoré sú určené aj špeciálne na bývanie. Ak potrebujete väčšiu sumu, k dispozícii máte dokonca aj hypoúvery, kde však treba ručiť nehnuteľnosťou.

Pre tých, čo hľadajú kombináciu jednoduchého vybavenia a zaujímavých podmienok, je v poslednej dobe čoraz atraktívnejšie aj financovanie z nebankových zdrojov. Bežná spotrebiteľská nebanková pôžička sa dá získať pokojne aj na 10.000 € a viac, čo je už vcelku uspokojivá suma pre rozpočet na akúkoľvek rekonštrukciu a modernizáciu.

Kde nájsť dobrý úver? Predsa na internete

V záplave množstva rozličných akciových pôžičiek a ponúk však môže byť niekedy problém nájsť ten správny a výhodný úver. Nebojte sa, neodporučíme vám začať obehávať alebo obtelefonovávať všetky banky či nebankové spoločnosti

záruka serióznych úverov

Existuje predsa oveľa pohodlnejší a efektívnejší spôsob: internet. Môžete buď navštíviť webové stránky každej jednej banky či nebankovky, alebo máte možnosť skúsiť pozrieť špecializované internetové portály zamerané na porovnanie všetkých pôžičiek na jednom mieste.

Hyperfinancie.sk ako záruka serióznych úverov

Jedným z takýchto portálov je finančný supermarket Hyperfinancie.sk. Ten ponúka pod jednou strechou recenzie a porovnania všetkých pôžičiek vhodných na rekonštrukciu. Okrem toho získate aj možnosť úver si priamo cez tento portál vybaviť, takže ušetríte veľa času a peňazí.

V každom prípade, nech sa rozhodnete akokoľvek, určite si nepožičiavajte od pochybných súkromných veriteľov alebo od nebankoviek, ktoré nepoznáte. Overená značka, seriózne jednanie a žiadne peniaze vopred. To by mali byť vaše podmienky a to tak pre úver, ako aj pre stavebnú firmu, ktorá vám bude rekonštrukciu a modernizáciu realizovať 🙂

  • Kategórie

Podobné články