kable-v-podlahe

Nové trendy – podlahové zásuvky

Reklamný článok - 21. januára 2015 - 9960. zobrazení

Aj Vy patríte k ľuďom, ktorých otravujú zo stien trčiace káble, ktoré sa povaľujú kade-tade? Nepáčia sa Vám zásuvky, z ktorých sa tiahnu predĺžovačky a rôzne nabíjačky, o ktoré  neraz zakopnete? Ak máte toho všetkého už plné zuby, potom prichádza zaujímavé riešenie ako sa raz a navždy zbaviť trčiacich káblov a zásuviek, ktoré sú často rušivým elementom v našej domácnosti.

Podlahové zásuvky

Musíme uznať, že dnešná doba je plná rôznych výmyslov a vynálezov. Svedčí o tom aj nový trend podlahových zásuviek. Pýtate sa o čo ide? Každý z nás si už zvykol, že v domácnosti máme množstvo elektrospotrebičov, ktoré musia byť zapojené v elektrine. Potom nám zo zásuviek trčí množstvo káblov. Čo by ste povedali na to, keby tieto káble zmizli z Vášho dohľadu? Ak si myslíte, že je to nemožné, potom Vás radi vyvedieme z omylu.

Podstata podlahových zásuviek spočíva v tom, že sú uložené v podlahe, kde nikomu nezavadzajú a nie je ich vidieť.

V podlahe je umiestnený špeciálny box, kde sú jednotlivé zásuvky pripravené na napojenie spotrebičov.

podlahova-zasuvkajpg

Vo väčšine prípadov ide o pevné hliníkové zliatiny, ktoré sa nepoškodia ani pri namáhaných a často zaťažovaných plochách. Do vnútra boxu môžete umiestniť toľko zásuviek, koľko potrebujete. Na vrch boxu sa upevní kryt, ktorý je možné zakryť podlahovou krytinou. Tým pádom je podlahová zásuvka nenápadná a ten, kto o nej nevie si ju ani nevšimne. Káble zo zásuviek vystupujú z otvorov.

podlahova-zasuvka-interier-stakohome

Káble po celom byte? Určite nie!

Poznáte tie situácie, keď pracujete na notebooku a potrebujete ho napojiť na nabíjačku? Väčšina z nás natiahne kábel od najbližšieho zdroja elektriny. Ten sa potom tiahne cez pol obývačky alebo spálne a neraz sa stane, že sami oň zakopnete. Čo by ste povedali na to, keby to bola minulosť?

podlahova-zasuvka-ka-men-jpg

Podlahové zásuvky sú vhodné na miesta, kde potrebujete dostať elektrinu tak, aby Vám káble zbytočne nekazili estetiku. Môžete ju umiestniť napríklad pod stolík alebo blízko k sedacej súprave. Jednoducho vyberiete kryt, zapojíte kábel do zástrčky a všetko je vybavené.

podlahova-zasuvka-exterier

Podlahové zásuvky sú často využívané nielen v domácnosti, ale aj na záhrade či terase. Vďaka nim si môžete pripojiť počítač alebo zapojiť svetlo a vychutnávať si teplé noci či večeri v záhrade alebo na terase.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: podlahove-zasuvky.cz

  • Kategórie

Podobné články