svetielka

Novinka – visiace svetielka

Redakcia - 27. marca 2013 - 4903. zobrazení

V súčasnej dobe je už toľko nových vymožeností, že je priam nemožné, aby človek zachytil všetky trendy, ktoré sa na trhu objavia. Ak však túžite po jedinečnom bývaní s prvkami, ktoré nemá len tak hocikto, prečítajte si nasledujúci článok, v ktorom vám prinášame jednu novú vychytávku.

svetelne-zaclony

Novinkou, o ktorej hovoríme, sú visiace svetielka. Možno si väčšina z vás povie, že „vianočné svetielka“ nie sú žiadnou novinkou. Mýlite sa. Zatiaľ čo u nás sa v skutku používajú len na zdobenie stromčeka či exteriéru, v Amerike sa stali veľmi obľúbenou dekoráciou, ktorou si ľudia skrášľujú aj celé interiéry. Výber tohto doplnku závisí od viacerých faktorov, na ktoré treba prihliadať. Prvým z nich je typ izby. Spálňa, detská izba, to sú tzv. „nočné“ časti obydlia.

ledsvetielka

Práve tieto miestnosti sú cieľovým miestom, kam ľudia umiestňujú takéto dekorácie. Pretože nie len nábytok ich môže zútulniť, ale aj spomínaný typ osvetlenia. Koľkokrát sa aj vám stalo, že vám to ostré svetlo ťahalo oči? S touto trendovou novinkou sa vám to nestane. Naopak, vďaka nej si budete môcť ešte lepšie vychutnávať pohodu a oddych. Na jednu vec si však treba dať obrovský pozor! A to na štýl, v ktorom je izba odetá. Druhým faktorom je tvar svetielok, ktorý by sa nemal brať na ľahkú váhu. Rozhodli ste sa si ich zaobstarať, ako zistiť, ktoré sa vám budú najlepšie hodiť? Na takúto otázku asi nikdy nedostanete vhodnú odpoveď.

Tvar je dôležitý, no ide o rozhodnutie čisto subjektívneho charakteru. Ak máte radi hviezdičky, zaobstarajte si také, ak uprednostňujete či si myslíte, že by sa vám tam hodili gule, kúpte si také. Výber je len na vás.

s

Tretí faktor je farba. Ak nemáte radi experimentovanie zvoľte si svetielka v odtieňoch, ktoré prevládajú vo vašej izbe. Ak im naopak chcete ponechať neutrálny, nenápadný efekt, zvoľte ich v klasickej farbe, to znamená bez žiadneho farebného zafarbenia. Na druhej strane fanúšikom bláznivých kombinácií odporúčame využiť svoju fantáziu a vyblázniť sa. Máme na mysli zvoliť si takú farbu, ktorá nijako farebne nenarúša vzhľad izby, no zároveň jej dodáva akýsi nový šmrnc. Ak máte izbu ladenú do žlta či oranžová, výbornou voľbou môže byť zelená, alebo kombinácia ružová a fialová, modrá a sivá a podobne.

Aktuálne sa na trhu nachádza široký výber svetielok, preto nebudete mať problém nájsť tie, ktoré budú spĺňať všetky vaše kritéria. Nenechajte sa obmedzovať, práve pri takýchto rozhodnutiach si vytvárate svoj štýl.

  • Kategórie

Podobné články