Novinka vo svete kuchýň – granitové drezy

Novinka vo svete kuchýň – granitové drezy

Redakcia - 29. januára 2016 - 6649. zobrazení

Plánujete výmenu kuchynskej linky? Alebo celkovú rekonštrukciu kuchyne? Potom zameňte klasický nerezový drez za novinku – granitový drez. Pýtate sa prečo? Čítajte ďalej a odpoveď sa dozviete.

Nerezový vs. granitový drez

V minulosti boli viac využívané nerezové drezy. Bolo to spôsobené tým, že na trhu boli dostupné iba nerezové alebo smaltované drezy. Každý, kto takýto drez doma má alebo mal vie, že udržať ho čistý a lesklý znamená neustále umývanie a leštenie. Postupom času však tento materiál už nie je taký pekný ako na začiatku.. Čo sa týka jeho vlastností, nerez je materiál trvanlivý a môžeme povedať, že aj odolný.

Granitové drezy sú zase o niečo novším a hlavne kvalitnejším materiálom ako nerez.

granitové drezy

Pýtate sa, aké sú jeho vlastnosti a hlavne výhody? Pri granitovom dreze je údržba skutočne jednoduchá. Nie je potrebné leštiť ho a stále umývať, aby na ňom neostávali šmuhy. Ponuka farieb granitových drezov je skutočne široká. Vďaka tejto skutočnosti môžete farbu drezu ľahko doladiť s ostatným nábytkom a vybavením kuchyne. Ďalšou výhodou je skutočnosť, že granitové drezy sú vysoko odolné.

Pokiaľ sa rozhodnete pre kvalitný granitový drez, potom máte na výber z kúskov, ktoré majú prirodzené antibakteriálne vlastnosti. Okrem toho granitové drezy majú vysokú odolnosť voči teplotám. Dokážu odolať teplote až do výšky viac ako 200 stupňov Celsia.

Určite vás bude zaujímať aj cena takýchto drezov. V súčasnosti sú ceny granitových drezov porovnateľné s cenami kvalitných nerezových drezov. Takže už len stačí zvážiť si za a proti a rozhodnúť sa.

  • Kategórie

Podobné články