Objavte prednosti vonkajšieho zatienenia okien screenovými clonami

Objavte prednosti vonkajšieho zatienenia okien screenovými clonami

Reklamný článok - 23. novembra 2017 - 4103. zobrazení

Screeny sú typom vonkajšieho tienenia, ktoré umožňuje regulovať prenik svetla, no súčasne umožňujú užívateľovi zachovanie kontaktu s okolím. Špeciálna tkanina uľahčuje vetranie a zároveň zabraňuje prieniku prachu, nečistôt alebo hmyzu. Aj preto nájdu zatemňovacie rolety svoje uplatnenie na malých oknách, veľkých presklených plochách, pergolách alebo zimných záhradách.

Typy screenových roliet proti slnku a ich montáž

V ponuke značky Minirol nájdete tri typy clôn, ktoré sa líšia svojou konštrukciou, výsledným vzhľadom na fasáde domu, inštaláciou aj vhodnosťou pre jednotlivé fázy stavby.

Typy screenových roliet proti slnku a ich montáž

Roleta s krycím boxom

Ide o riešenie, ktoré je vhodné pre hotové aj rozostavané budovy. Screenová tkanina sa navíja do viditeľného boxu umiestneného pod oknom. Vďaka tomu je montáž tienenia veľmi jednoduchá a je realizovateľná bez významnejšieho stavebného zásahu v ktorejkoľvek fáze rozostavanosti budovy.

Roleta so zaomietacím boxom

V prípade novostavieb alebo rozsiahlych rekonštrukcií je vhodné umiestniť screen clony do zaomietacieho boxu skrytého pod fasádou. Tento variant ponúka hneď niekoľko spôsobov montáže, ktorých výber závisí na projektantovi a použitom stavebnom systéme obvodových múrov.

roleta so zaomietacím boxom

Roleta v roletovom preklade

Výlučne pre novostavby sú určené zatemňovacie rolety zabudované do nosného prekladu, ktorý plní, okrem iného, funkciu navíjacieho boxu. Najskôr sa do hrubej stavby umiestni samotný roletový preklad, zabezpečí sa prívod elektriny a potom sa nainštaluje samotný screen. Posledný krok je možné realizovať kedykoľvek po dokončení stavby.

Dôraz na dizajn

Vonkajšie rolety proti slnku od značky Minirol ponúkajú rozmanité farebné riešenia pre rám rolety aj samotnú tkaninu. Screeny sa tak dajú jednoducho zladiť s odtieňom okenného rámu alebo fasádou domu. Súčasťou širokej ponuky farieb rámu sú aj drevené dekory. Celkovú cenu produktu určuje vybrané farebné prevedenie, typ tkaniny, spôsob ovládania a rozmery screen roliet.

Vonkajšie rolety proti slnku

V prípade záujmu o kalkuláciu screenových roliet alebo akýchkoľvek otázok alebo, kontaktuje firmu Minirol.

Zdroj/foto: Minirol

  • Kategórie

Podobné články