Obyčajné predmety ako korálkové sochy

Obyčajné predmety ako korálkové sochy

Redakcia - 5. júna 2014 - 5739. zobrazení

Umelkyňa Jan Huling používa bábiky, hračky, sošky a iné predmety, ako plátno a pokrýva ich s farebnými korálkami. Našla nový koníček, pri ktorom transformuje obyčajné predmety do jedného z druhov umeleckých diel.

glóbus

Skombinovala svoju lásku k pôvodnému umeniu, popovú kultúru a svetové náboženstvo so svojou trpezlivosťou a pevnou rukou. Vďaka odhodlaniu sa jej tak podarilo vyhotoviť ohromujúce dizajnérske kúsky. Začína navliekaním malých guľôčok na tenkú niť a potom ich opatrne ukladá na objekt s tenkou čiarou lepidla z injekčnej striekačky. Nikdy dopredu nevie, aký bude výsledný efekt, no podľa jej vlastných slov bola na konci vždy spokojná, dokonca výsledky často predčili jej očakávania. Zložité korálkové obrazy sú neuveriteľne detailné, bohaté na živé farby a symboliku.

socha-ceske-perlicky

V každej z mojich konštrukcií je kľúčovou zložkou povrch. České perličky ozdobujú predmet farebnými vzormi, zakrývajú jeho pôvodné tvary a tak nám umožňujú vidieť ich čistú formu bez obvyklých konotácií.

Celý proces je veľmi pomalý a veľa času zaberie aj výber foriem farebných scén. Niektoré témy ma dokážu viac zasiahnuť. Bábiky, ktoré často využívam pri svojej tvorbe, vo mne vyvolávajú sny z detstva. Hudobné nástroje predstavujú lyrickú radosť, že hudba sa dostáva aj do našich životov a unáša nás späť do mladosti. Vtáky taktiež reprezentujú nekonečnú voľnosť.

zviera

Zdroj: Jan Huling’s

  • Kategórie

Podobné články