Pár tipov ako oživiť interiér bytu

Pár tipov ako oživiť interiér bytu

Redakcia - 15. januára 2015 - 5653. zobrazení

Domácnosť predstavuje miesto, kde by sme sa mali cítiť príjemne. Každý z nás chce, aby interiér jeho bytu nepôsobil fádne a aby sa v ňom každý, či už členovia rodiny alebo návšteva cítili pohodlne a príjemne. Pokiaľ túžite po oživení Vášho bytu, prinášame Vám pár tipov ako na to.

1, Dajte starému nový šat

Pokiaľ máte v domácnosti pár kúskov, ktoré by potrebovali premaľovať alebo sú fádne, poďte do toho. Vezmite štetec, farbu a zmeňte nudné na výrazné. Pestrá stolička, stolík alebo polička či komoda dodájú interiéru nový nádych.

Máte doma obľúbené kreslo, ktoré je už trošku miestami ošúchané? Aj na to máme jednoduché riešenie. Skúste mu ušiť farebný poťah, ktorý môže siahať až po zem. Alebo ak máte v rodine nejakú šikovnú krajčírku, skúste poprosiť ju. V porovnaní s kúpou nového kresla to bude iba malá čiastka.

patchwork-chair
Zdroj foto: (link)

2, Originálna polička

Hovorí Vám niečo výraz „debničkovanie“? Je to jednoduchá možnosť ako si vytvoriť ukladací priestor na stenu, ale aj originálna možnosť spestriť interiér bytu.

bednicka
Zdroj foto: (link)

Debničkovanie spočíva v tom, že debničku si očistíte a z vnútra ju vymaľujete bielou farbou. Pokiaľ chcete nejakú živú, výraznú farbu Vašej fantázii sa medze nekladú. Na dno debničky môžete nalepiť nejakú zaujímavú tapetu. Takto pripravenú debničku upevníte na stenu.

bednicky-na-stene
Zdroj foto: (link)

3, Stena spomienok

Máte k dispozícii starý vešiak, ktorý už nemáte ako využiť? Môže Vám poslúžiť zaujímavým spôsobom. Ak je vešiak mierne poškriabaný alebo vekom opotrebovaný, môžete ho prebrúsiť a nalakovať alebo natrieť nejakou farbou. Prípadne použite plastový vešiak. Na vešiak môžete začať vešať rôzne fotorámiky alebo obrázky. Jedny vyššie, druhé nižšie.

vesiak-fotoram
Zdroj foto: (link)

4, Originálne črepníky

Omrzel Vás už pohľad na klasické, fádne a nezaujímavé črepníky? Ak áno, tak si ich spestrite. Upravené črepníky oživia Vašu domácnosť a Vy budete mať navyše radosť a dobrý pocit zo svojej práce. Možností, ako vynoviť črepníky je viacero. Môžete ich pomaľovať alebo na ne nalepiť rôzne materiály.

urob-si-kvetinac
Zdroj foto: (link)

Napríklad ak máte prístup k starým kúskom obkladačiek, môžete s nimi črepník oblepiť a tak vytvoriť zaujímavú mozaiku. Máte doma zvyšky rôznych látok? Tak ich využite. Môžete si povystrihovať rôzne vzory a tie následne nalepiť. Doplniť ich môžete rôznymi kamienkami.

mosaic-pot
Zdroj foto: (link)

Pokiaľ Vás naše tipy zaujali a chystáte sa na menšie úpravy určite si pri tom užijete aj kopec zábavy. Zároveň môžete využiť svoju kreativitu, ktorej sa medze nekladú.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články