parkové lavičky

Parkové lavičky alebo umelecké diela?

Redakcia - 10. novembra 2018 - 3593. zobrazení

Francúzsky dizajnér argentínskeho pôvodu Pablo Reinoso sa venuje navrhovaniu a výrobe parkových lavičiek. Nejedná sa o klasické a ničím nezaujímavé lavičky, ktoré bežne nájdete v parku. Tieto atypické parkové lavičky sú doslova umeleckými dielami.

Parkové lavičky, ktoré neprehliadnete

Parkové lavičky, ktoré neprehliadnete

Pablo Reinoso sa venuje navrhovaniu a výrobe parkových lavičiek so špecificky pokrúteným tvarom už od svojich pätnástich rokov. Počas svojej dlhoročnej kariéry dizajnéra sa zameriava na spojenie praktického využitia a umeleckého prínosu všetkých svojich diel. Osobitnú pozornosť si zaslúžia atypické parkové lavičky, ktoré sú súčasťou dvoch najznámejších kolekcií – Spaghetti a Garabatos.

kovové lavičky

Dôležitým je výber a následné opracovanie materiálov z ktorých sú tieto originálne parkové lavičky vyrábané. V prípade kolekcie Spaghetti sa jedná o drevo, zatiaľ čo kolekcia Garabatos je vyrábaná z kovu. Obe tieto kolekcie sú výsledkom obrovskej dávky zručnosti, trpezlivosti a kreativity ich autora.

drevené lavičky

Kovové a drevené lavičky

Kovové a drevené lavičky z dielne Pabla Reinosu sú bezpochyby najatypickejšími lavičkami, aké môžete nájsť v exteriéri, ale aj v interiéri. Zatiaľ čo, kov možno opracovávať a tvarovať pomerne jednoducho, drevo si vyžaduje o mnoho viac práce s opracovávaním a nemožno ho tak ľahko tvarovať. Kovové lavičky však majú oproti dreveným lavičkám jednu výhodu. Kov je bezpochyby odolnejším a vhodnejším materiálom do exteriéru než drevo. Ak rozmýšľate nad možnosťou, že by ste si sami vyrobili atypické exteriérové sedenie, môžete sa inšpirovať v tomto článku.

lavička

Záhradné náradie, aké ste ešte nevideli

Osobitnou kategóriou, ktorú môžeme zaradiť do portfólia Pabla Reinosu je ručne vyrábané atypické záhradné náradie. V tomto prípade však nejde o praktické využitie záhradného náradia. Dôraz je kladený len na jeho umelecké prevedenie.

Záhradné nástroje, aké ste ešte nevideli

Zdroj/foto: Pablo Reinoso

  • Kategórie

Podobné články