Poradíme vám, ako si opticky zväčšiť spálňu

Poradíme vám, ako si opticky zväčšiť spálňu

Reklamný článok - 20. marca 2017 - 4333. zobrazení

Spálňa je azda najobľúbenejšia miestnosť v celom príbytku. Spíme v nej, relaxujeme, upevňujeme vzťahy s partnermi a predsa sa v nej niekedy necítime najlepšie. Môže za to najmä neustále pretrvávajúci pocit stiesnenosti. Ak túžite mať väčšiu spálňu, ale bohužiaľ jej rozšírenie nie je možné, riaďte sa nasledujúcimi radami.

spálňa

Biele steny

Povedzme si úprimne, kto ešte vôbec má doma biele steny? Biele steny boli kedysi neodmysliteľnou klasikou každej domácnosti. Dnes ich však nájdete v máloktorej. A práve biela farba na stenách výrazne zväčší priestor ktorejkoľvek menšej miestnosti, vo vašom prípade spálne. Skúste ponatierať steny na bielo a uvidíte, že pocit stiesnenosti začne postupne miznúť.

Biele steny

Zrkadlo

Súčasťou toaletného stolíka je aj zrkadlo. Odporúčame vám ale okrem tohto zrkadla dať zrkadlo aj na stenu. Opticky vám miestnosť predĺži a vy nadobudnete dojem, že spálňa je v skutočnosti väčšia.

Zrkadlo

Presvetlite priestor

Pochopiteľne, že počas noci budete mať zatiahnuté žalúzie a závesy, poprípade rolety. Počas dňa však vždy žalúzie, závesy a rolety odostrite, aby do priestoru prenikalo svetlo. Iba tak dokážete spálňu opticky zväčšiť bez toho, aby ste museli zasahovať do priestoru. Pri odostieraní závesov dávajte pozor, aby ste nebuchli do obrazov. Ľahko sa môže stať, že si pri páde zničíte nielen samotný obraz, ale aj rám na obraz.

Presvetlite priestor

Svetlé farby posteľnej bielizne

Zväčšiť spálňu dokážete aj pomocou bledej posteľnej bielizne, ale aj celkovo – bledo ladeným zariadením spálne. Ak milujete tmavé farby, kompenzujte si bledú spálňu tmavším spodným prádlom alebo tmavším oblečením. Spálňa by mala pôsobiť jemne, decentne a to nikdy nedosiahnete tmavými agresívnymi farbami, napríklad červenou.

Svetlé farby posteľnej bielizne

Police. Všade samé police

Miestnosť opticky zväčšíte aj policami. Keď tak, namiesto veľkej vstavanej skrine si dajte vyhotoviť menšiu a zvyšok vecí, ktoré sa vám do nej nevopchajú, poukladajte do políc.

  • Kategórie

Podobné články