Posuvné dvere na stenu – elegancia a úspora miesta bez stavebných úprav

Reklamný článok - 29. mája 2016 - 8700. zobrazení

Posuvné dvere na stenu sú moderným riešením nedostatku miesta v byte. Riešením, ktoré do vášho interiéru vnesie moderný a elegantný dizajnový prvok. Jednou z najväčších výhod dverí na stenu je fakt, že inštalácia nevyžaduje prakticky žiadne stavebné úpravy. To je veľká výhoda, pretože umožňuje realizovať výmenu dverí bez nepríjemného búrania a vybavovania stavebného povolenia.

popsuvne

Krídlo posuvných dverí sa posúva v pojazdovej lište, ktorá je umiestnená v garniži, namontovanej na stenu nad obložkovú zárubňu alebo nad stavebný otvor. Pre montáž dverí je možné využiť prakticky všetky druhy obložkových zárubní, klasických falcových i bezfalcových. Posuvné dvere na stenu sa tak posúvajú rovnobežne so stenou, ktoré je vedľa zárubne. Tento typ dverí môže byť s jedným krídlom, ktoré sa posúva po stene na jednu zo strán dverí, alebo aj dvojkrídlové, ktoré sa otvárajú od seba, na obe strany stavebného otvoru.

Veľkou výhodou posuvných dverí na stenu je, že vďaka tomu, že nevyžadujú inštaláciu prahu ani podlahovú pojazdovú koľajnicu v priestore dverného otvoru, vytvárajú stopercentne bezbariérový priestor.

posuvne-dvere-izba

Okrem posuvných dverí na stenu si môžete vybrať aj ďalší variant – posuvné dvere, ktoré sa zasúvajú do otvoru v stene, vytvoreného stavebným púzdrom. Výhodou voľby posuvných dverí so zasúvaním do stavebného púzdra je, že plochu stavebného púzdra, kam sa dvere zasúvajú, môžete využiť ako stenu, vrátane celého priestoru pozdĺž nej, kam môžete umiestniť nábytok, alebo zavesiť poličky, alebo obrazy.

Posuvné dvere so zasúvaním do stavebného púzdra môžete použiť pre jednokrídlové aj dvojkrídlové dvere s otváraním na dve strany v jednej línii, alebo aj dvojkrídlové, s paralelným zasúvaním oboch krídiel do jedného púzdra. Možný je aj variant s dvomi oddelenými otvormi, so zasúvaním dverných krídel do púzdra uprostred.

zarubna-691x461

Výrazná úspora priestoru, bezproblémové a tiché otváranie dverí, dizajnové ozvláštnenie interiéru, bezbariérový prístup, montáž bez nutnosti stavebných úprav, dlhá životnosť a jednoduchá údržba – to sú hlavné benefity, ktoré použitie posuvných dverí prinesie do vášho bytu či domu.

Zdroj/foto: SOLODOOR

  • Kategórie

Podobné články