Praktické rady, ktorými by ste sa mali inšpirovať pri zariaďovaní kuchyne

Praktické rady, ktorými by ste sa mali inšpirovať pri zariaďovaní kuchyne

Reklamný článok - 18. decembra 2017 - 9432. zobrazení

Patrí medzi najobľúbenejšie miestnosti v domácnosti, a to práve kvôli tomu, lebo sa v nej pripravujú chutné dobroty a stretáva sa v nej celá rodina. Ak plánujete túto miestnosť rekonštruovať, resp. ste si postavili nový dom a plánujete ju zariaďovať, prečítajte si naše praktické rady, ktorými by ste sa mohli inšpirovať pri jej zariaďovaní.

Pri výbere dlažby si zistite, či je dlažba oteruvzdorná a protišmyková

Pri výbere dlažby si zistite, či je dlažba oteruvzdorná a protišmyková

Dlažba je najlepší dekoratívny prvok, ktorý môžete v kuchyni použiť. Pri jej výbere by ste mali preto zohľadňovať aj tieto parametre: či je dlažba oteruvzdorná a či nehrozí riziko pošmyknutia. Bezpečnosť je prvoradá a mali by ste na to myslieť skôr, ako si vyberiete dlažbu do kuchyne. Dlažbu by ste mali uprednostniť už len z toho dôvodu, že minimalizuje alergické reakcie a nevypúšťa žiadne nebezpečné chemické zlúčeniny.

baterie

Vyberajte skôr tmavší obklad

Čo sa týka obkladu v kuchyni, odporúčame vyberať skôr ten tmavší. Obklad by mal byť ľahko udržiavateľný, mal by byť cenovo prijateľný a čo sa týka škárovacej hmoty, mali by ste si vyberať vodeodolnú škárovaciu hmotu, aby ste predišli vzniku plesní. Tmavší už len z toho dôvodu, lebo vám na ňom nebude vidieť prípadnú špinu – napríklad mastné škvrny.

Dajte si vymurovať pracovný pult

Na prípravu jedál budete potrebovať priestor a práve preto vám odporúčame dať si vymurovať pracovný pult s kvalitnou doskou, na ktorej budete pripravovať všetky jedlá bez toho, aby ste si zašpinili povrch kuchynskej linky. Pracovný pult by mal byť v blízkosti elektrického šporáka, aby ste pripravené suroviny nemuseli nosiť cez celú miestnosť. Pod pracovným pultom si dajte namontovať police, poprípade si pod neho umiestnite smetný kôš. V týchto policiach môžete mať uložené kvalitné indukčné pekáče. Skôr vám ich ale odporúčame dávať do kuchynskej linky.

Vyberajte skôr tmavší obklad

Pred elektrický šporák si dajte protišmykový koberec

Aby vám pri príprave jedál nebola zima, dajte si pred elektrický šporák protišmykový krátkovlasý koberec – behúň. Priestor tak krásne zútulnite. Pozor ale, koberec musí mať spodnú stranu pogumovanú. V opačnom prípade by sa mohlo stať, že sa pri presúvaní od pracovného pultu k šporáku pošmyknete a spôsobíte si nepríjemné zranenie.

  • Kategórie

Podobné články