Pre niekoho odpad…

Redakcia - 5. decembra 2013 - 6391. zobrazení

Poznáte to. Minimálne raz za desaťročie sa vám nazbiera v pivnici či garáži toľko starých harabúrd, že by ste sa týmto miestam najradšej vyhli obrovským oblúkom. Pokiaľ ste sa predsa len odhodlali popri predvianočnom upratovaní nazrieť aj do týchto domácich „skladov“, pri troche fantázie a šikovnosti môžete ešte niektorú z vecí nielen zachrániť pred vyhodením, dokonca ňou budete môcť potešiť seba, alebo niekoho z vašich blízkych.

Reštaurovanie starého nábytku je známa vec a o tie lepšie kúsky ste už iste postarali tak, aby ste ich mohli naďalej využívať rovnako, ako doteraz, prípadne ste ich niekomu podarovali. Čo však s takými vecami, ktoré sú naoko odsúdené?

Niekedy stačí len otvorená myseľ a už prvý pohľad vám našepká. Zo starého televízora akvárium? Prečo nie..? Všetkých elektrických súčiastok sa však zbavte šetrne a ekologicky – vyhľadajte vo svojom okolí najbližšiu zberňu elektroodpadu.

aqarium-tv

Stará vaňa nám v ďalšom roku môže poslúžiť ako záhradné jazierko, kvetináč na terasu, pre tých kreatívnejších dokonca ako sedačka do bytu. Starý rebrík poslúži ako polica na knihy, starým tenisovým raketám zas postačí odstrániť výplet, nahradiť ho zrkadlom a pripevniť na stenu. Ak sa vaše výtvory nebudú hodiť do bytu priamo vám, vo svojom okolí určite nájdete nejedného človeka, ktorý by sa takýmto originálnym darom nadchol. Ak vám chýbajú nápady, pomôžte si internetom, prípadne sa opýtajte vašich známych. Čím viac hláv, tým viac rozumu!

vana-sedacka

Nie každý má v sebe dušu umelca a nie každý dokáže svoju myseľ otvoriť natoľko, aby v starých a pokazených veciach uvidel ďalší potenciál. Niekomu sa môžu javiť podobné nápady ako zbytočné a prácne a že by bolo jednoduchšie všetky tie nepotrebné veci vyhodiť… Jednoduchšie by to určite bolo. Skúsme si však vynásobiť jednu takú kopu harabúrd na každú domácnosť sveta a pochopíme, prečo je také dôležité vážiť si to, čo máme, a že sa toho netreba vzdať pri prvom zaváhaní. Otvorme si teda naše mysle a srdcia a pozrime sa na veci novým pohľadom skôr, než ich vyhodíme. Veď, čo je pre niekoho odpadom, môže byť pre druhého pokladom…

Text: Nina Kvasňovská

  • Kategórie

Podobné články