Predaj dizajnového nábytku na Slovensku opätovne rastie

Predaj dizajnového nábytku na Slovensku opätovne rastie

Tlačová správa - 17. marca 2016 - 2308. zobrazení

Dizajnovému nábytku na mieru sa na Slovensku opätovne darí. Podľa niektorých predajcov dosahuje jeho podiel na trhu asi 35 %. Ostatné dve tretiny trhu pritom tvorí hromadne vyrábaný sektorový nábytok.

Trendy v bývaní

Prvá vlna zvýšeného záujmu o dizajnový nábytok prišla začiatkom nového milénia, čo súviselo najmä s rastúcou životnou úrovňou Slovákov.

Následná finančná kríza však tento trend na niekoľko rokov utlmila, hovorí Ing. Arch. Katarína Vojtíšková zo spoločnosti Arredi, ktorá zastupuje na Slovensku taliansku značku Chateau d’Ax.

 značka Chateau d'Ax

„S reštartovaním hypotekárneho trhu v posledných rokoch sa situácia znovu priklonila v prospech dizajnového nábytku, pričom jedným z výrazných argumentov je najmä to, že ľudia sa chcú odlíšiť a mať niečo, čo nemá nikto iný,“ dopĺňa Katarína Vojtíšková.

compos2

Záujem Slovákov vyhľadávajúcich dizajnové kúsky sa sústreďuje najmä na obývacie steny, modulovateľné sedačky, nábytok do spální, ako i kuchýň. Voľbou originálneho, kvalitného a funkčného nábytku sa Slováci postupne dostávajú na úroveň Nemecka, Francúzska či Talianska, kde sa jeho podiel stabilne drží na vysokých úrovniach.

Zdroj/foto: talianskadomacnost.sk

  • Kategórie

Podobné články