Predĺžte životnosť vašej sedacej súpravy

Predĺžte životnosť vašej sedacej súpravy

Redakcia - 20. januára 2016 - 3552. zobrazení

Kúpili ste si novú sedaciu súpravu, po ktorej ste už dlho túžili? Je všeobecne známe, že sedacia súprava predstavuje v domácnosti jeden z najviac namáhaných kusov nábytku. Preto, aby tá vaša vydržala ako nová čo najdlhšie vám prinášame pár tipov, ako predĺžiť jej životnosť.

Opotrebenie sedacej súpravy

Či sa nám to páči alebo nie, sedacej súprave dokážu dať „zabrať“ deti, domáce zvieratká, ale aj časté návštevy. Postupom času si jej užívanie vyžiada svoju daň. Meniť však celú súpravu každý rok či dva, si v dnešnej dobe dovolí skutočne iba málo ľudí. Nato, aby sa jej kvalita zachovala čo najdlhšie a povrch nebol ošúchaný môžete využiť rôzne poťahy alebo deky.

Dva v jednom

Ak svoju sedaciu súpravu navlečiete do nového šatu, zabijete hneď dve muchy jednou ranou. Zabránite prešúchaniu najviac namáhaných častí a okrem toho sa vyhnete aj jej zašpineniu. Najmä pri menších deťoch je výhodnejšie vyprať v práčke poťah, ako niekoľkokrát do týždňa tepovať celú sedačku.

quilted-background-164278_960_720

Riaďte sa podľa interiéru

V súčasnosti existuje na trhu mnoho kvalitných výrobkov v rôznych farbách. Preto nebude pre vás náročné vybrať si taký odtieň, ktorý bude dokonale ladiť s ostatnými farbami v interiéri.

Poťah by mal hlavne ladiť s nábytkom a stenami obývačky.

Vyberať by ste mali tiež poťahy, ktoré sú príjemné na dotyk a zahrejú. Ak vo vašej domácnosti prevládajú jednofarebné steny, potom si môžete dovoliť pri výbere poťahu na sedaciu súpravu niečo pestrejšie, čo miestnosť rozžiari. Pekne zvolený poťah na sedacej súprave dokáže urobiť divy.

silk-798087_960_720

Ak sa ešte len chystáte na kúpu sedacej súpravy, potom sa skúste v predajni informovať, aký stupeň oteruvzdornosti má daná súprava. Dnes je tento parameter veľmi dôležitý a uvádza sa takmer pri každej sedacej súprave. Logicky je jasné, že by ste mali voliť sedaciu súpravu s najvyšším stupňom oteruvzdornosti.

  • Kategórie

Podobné články