Pri zariaďovaní kúpeľne myslite do budúcnosti

Reklamný článok - 13. marca 2018 - 4806. zobrazení

Vyžaduje si naviac úprav a predsa jej málokedy venujeme toľko pozornosti ako spálni, či obývačke. Túto miestnosť by sme mohli pokojne označiť za miestnosť, kde sú hodnoty na vlhkomeroch najvyššie. Pri zariaďovaní kúpeľne, respektíve pri jej rekonštrukcii by sme mali predovšetkým myslieť do budúcnosti. Výber materiálov je podstatne širší ako kedysi pred pár rokmi. Viete ale, na čo by ste sa v prvom rade mali zameriavať?

Hydroizolácia kúpeľne

Tým, že je kúpeľňa neustále vystavovaná pare a vlhkosti, je pre vás nevyhnutné vyhľadať a kúpiť si najspoľahlivejší a hlavne kvalitný materiál na hydroizoláciu kúpeľne. Ak nechcete v budúcnosti bojovať s plesňami, s ktorými bojovať určite budete, najmä ak bývate na byte, skôr, ako si začnete kúpeľňu zariaďovať, kúpte si materiál, ktorý vám pomôže predchádzať vzniku plesní. Ak sa vám raz objavia plesne v kúpelni, nezbavíte sa ich, práve naopak, čaká vás dlhý boj, kedy ani tie najkvalitnejšie čistiace prostriedky z drogérie nebudú zaberať.

Hydroizolácia kúpeľne

Ak máte v rodine alergika, o to viac by ste mali myslieť na hydroizoláciu kúpeľne. Ani zdravému človeku neprospieva, keď sa nachádza v miestnosti, ktorej steny sú napadnuté plesňami.

Vaňa, či skôr sprchový kút?

Tak nad touto otázkou ste sa určite zamýšľali aj vy. S výberom kúpeľňového nábytku si nemusíte lámať hlavu tak, ako nad tým, či vybrať do svojej kúpeľne vaňu alebo nový a ešte k tomu priestranný sprchový kút. Ak vám to priestor umožní, dajte si do kúpeľne oboje. Vaňu využijete na romantický kúpeľ s partnerom alebo na kúpanie detí. Sprchový kút zase oceníte v stredných rokoch a keď budete starší a na dôchodku. Prístup bude oveľa jednoduchší ako do vane.

Vaňa, či skôr sprchový kút?

Kvalitná škárovacia hmota

Pri zariaďovaní svojej kúpeľne myslite do budúcnosti. Okrem hydroizolačného materiálu kúpeľne si nezabudnite kúpiť kvalitnú vodeodolnú škárovaciu hmotu. Aj od nej bude závisieť, čo sa vám v kúpeľni neobjaví pleseň. Kúpeľňu pravidelne vetrajte. Ak vlhkosť neklesá, kúpte si pohlcovač vlhkosti a po každom kúpaní, či sprchovaní kúpeľňu vyvetrajte.

obklad z pravého prírodného kameňa

Pri výbere obkladu a dlažby si vyberajte nadčasový a zároveň moderný. My odporúčame obklad z pravého prírodného kameňa travertínu.

Zdroj/foto: kupelnasnov.sk

  • Kategórie

Podobné články