Prstene z mincí „The Ring Tree“

Prstene z mincí „The Ring Tree“

Reklamný článok - 5. februára 2014 - 7556. zobrazení

Ako vznikla táto myšlienka? Nápad vytvoriť prstene z mincí prišiel zo želania a túžby vytvoriť jedinečné zásnubné prstene.

Svoj prvý mincový prsteň som vyrobil preto, že som chcel špeciálny zásnubný prsteň (moje dievča bolo výnimočné, prsteň z obyčajného obchodu nepripadal do úvahy).

S veľkou trpezlivosťou sa mi nakoniec s kladivom podarilo vytvoriť hladný strieborný prsteň. Vidieť ľudí ako ho obdivujú, vyvolalo to vo mne záujem. Rozhodol som sa vyskúšať vyrobiť prsteň z mince bez toho, aby som zničil detaily na minci – písmenká, čísla,… Predchádzalo tomu niekoľko zlyhaní, sklamaní, nevydarených pokusov, ale nakoniec som vyrobil svoj prvý obojstranný mincový prsteň. Po tom, čo som ho ukázal svojim priateľom, ma jeden z nich presvedčil, aby som ich začal predávať na Etsy.

prstene-z-minci

Ako sa vyrábajú? Na začiatok treba nájsť mincu, z ktorej ho chcete vyrobiť. Americký „štvrťák“ je podľa všetkého najlepší na spracovanie. Pri vŕtaní dierky do stredu musí byť človek stopercentne sústredený, pretože aj najmenšie vychýlenie môže sťažiť výrobu. Po vyvŕtaní poriadne zohrejte mincu, aby sa vám s ňou ľahšie pracovalo. Následne cez ňu prestrčte hrubú tyčku a začnite mincu opracovávať kladivom. Je to najťažšia a najzdĺhavejšia časť celého procesu, bude potrebných viacero pokusov, kým sa do toho dostanete. Kov budete musieť ešte zahrievať a upravovať kladivom až dokým nedostanete výsledný, želaný tvar prsteňa. Potom ho už len treba poriadne vyleštiť, každý zárez, každú štrbinku a tým celý proces končí.

1

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

prsten-mincaZdroj/foto: Nicholas

  • Kategórie

Podobné články