Rustikálne bývanie s priemyselným nádychom

Reklamný článok - 25. februára 2014 - 9700. zobrazení

V Montane v Yellowston klube, bol postavený dom od Faure Halvorsen Architects v spolupráci s interiérovo-dizajnérskou firmou Peace Design, ktorý mal predstavovať „starý západ“ s akýmsi priemyselným nádychom v celom interiéri. Práve toto nádherné miesto vnuklo dizajnérom nápad na stavbu. Majiteľ na začiatku totižto žiadal postaviť dom, ktorý by bol nielen v rustikálnom štýle, no zároveň by bol unikátny a jedinečný. K naplneniu tejto požiadavky dopomohol nádherný výhľad na neďaleké lyžiarske oblasti Pioneer Mountain a vzdialený Yellowstonský národný park.

rustikalna-izba

Pre architektov bolo náročné vytvoriť dizajnový koncept domu, ktorý by zodpovedal klientom s dvoma chlapcami, tak ako aj väčšej rodine. Riešením bolo, že navrhli štyri samostatné „moduly“, ktoré boli prepojené prostredníctvom uzavretých mostov a chodieb akoby smerom hore do kopca. Každý modul je zasadený v inej výške a v inom uhle. Tento prístup umožnil architektom maximalizovať úžasné výhľady von a zakryť z dohľadu susedné domy. V tejto netradičnej stavbe nájdete množstvo zaujímavých zákutí ako napríklad malú vínnu pivnicu, ktorá je zastrčená pod mostom spájajúcim obývaciu izbu s hlavným apartmánom, stavané lôžka umiestnené nad sebou spojené so štýlovo zariadenou izbou.

rustic-bathroom-design

Nehovoríme len o unikátnom dome, pozoruhodná je celá paleta materiálov, povrchových úprav a zariadení.

Ako si môžete všimnúť na obrázkoch, steny sú zväčša tvorené rašelinovými skalami a v nich sa nachádzajú obojstranné krby. Firma Peace Design sa snažila pridať mäkkosť do celkového dizajnu (napríklad v podobe bytových doplnkov), aby tak vytvorila kontrast s ostatným robustným materiálom. Väčšina nábytku je vytvorená z masívneho dreva čím sa umocňuje čaro rustikálneho, ľudového štýlu celého príbytku.

presklena-podlaha

 

rustikal

 

vidiecky-styl

 

vidiecka-kuchyna

 

spz

 

spalna-rustikal

 

rustik-design

 

rustikalny-krb

 

rustikalny-kamenny-krb

 

rustikalna-kupelna

  • Kategórie

Podobné články