art-2578353_1920

S novým rokom nové bytové dekorácie

Nový rok nemusí byť iba časom rôznych predsavzatí, sľubov a plánov. Toto obdobie je vhodné aj  na zopár estetických zmien v našich domácnostiach, v rámci ktorých si byt alebo dom ozdobíme novými dekoráciami.  

S príchodom nového roka nastupujú aj nové trendy v interiérovom dizajne. Tie sa týkajú aj bytových dekorácií, ktoré sa v snahe oživiť naše domácnosti dostanú na trh. V predaji budú rôzne netradičné novinky pre milovníkov experimentov aj staronové doplnky pre tých, ktorí nechcú zmeny, iba jemné oživenie domácej atmosféry.

Vlastnoručne zhotovené ozdoby

Vlastnoručne zhotovené ozdoby – Ručne zhotovené dekorácie sú v bytovom dizajne stále viac obľúbené. Stretávať sa s nimi budeme aj v roku 2018, a to v podobe textílií, dekorácií na poličku alebo nástenných ozdôb. Pre kreatívnejšie typy sú v ponuke aj handmade lampy alebo domácky vyrobené svietniky s veselými vzormi.   

Dekoratívne symboly šťastia – Jedným z novoročných prianí je, aby nás sprevádzalo šťastie na každom kroku. Nielen tí, ktorí veria, že si ho pritiahnu pomocou dekoratívnych prasiatok a podkovičiek, sa budú tešiť z týchto ozdobných symbolov. Dizajnéri odporúčajú keramické doplnky, no v predajniach sa budú hojne vyskytovať aj drevené a kamenné modely.

Pestrofarebné tapety na stenu –  V prípade, že si na stenu rozhodneme dať tapetu, nepôjde o žiadnu malú úpravu. Miestnosť, v ktorej ju umiestnime, dostane celkom nový ráz, čo môže ovplyvniť aj zladenie celého priestoru. Ak sa odvážite k takémuto kroku, odporúčame výber z najnovších trendov, medzi ktorými sú pestrofarebné vzory v štýle dúhy alebo exotiky. 

Textílie s netradičnými motívmi – Obyčajné vankúše alebo deky sa môžu ľahko zmeniť na štýlovú bytovú dekoráciu. Stačí si kúpiť alebo na zákazku dať zhotoviť obliečky, pokrývky alebo iné textílie v netradičných vzoroch. Kto chce niečo výrazné, pre toho sú vhodné štátne vlajky a mapy sveta. Ďalší si možno prídu na svoje vďaka motívom na štýl puzzle či tetrisu.

Vianočné svetielka po celý rok – Päticu inšpirácií, ktoré budú medzi tohtoročnými trendmi, uzatvárame vianočnými svetielkami. V tomto prípade však ide o ich celoročné využitie, pri ktorom nebudú slúžiť ako osvetlenie, ale ako dekoračné girlandy alebo reťaze. Hodia sa nad poličky, po skriniach alebo kto má doma krb, môže si ho nimi ovešať.

Vianočné svetielka po celý rok

Nápadov, ako si v novom roku ozdobiť interiér, nie je nikdy dosť. Ak patríte ku kreatívnym tipom, neriaďte sa trendmi  a vyrobte si niečo vlastné. Handmade produkty ponúkajú dostatok priestoru na tvorbu originálnych dekorácií, ktoré ozdobia priestor a ešte sa postarajú o dobrý pocit, že ste si ich zhotovili sami.

Text: Róbert BosákZostaňte štýlový a sledujte nás aj na Facebooku