grape-hyacinth

Šetrite vodou a na polievanie záhradky používajte vodu z betónových nádrží na dažďovú vodu

Reklamný článok - 11. apríla 2018 - 4442. zobrazení

Každý majiteľ záhradky túži mať čo najväčšiu úrodu. To, aby ste mali dobrú a hlavne zdravú úrodu, záleží predovšetkým od toho, ako sa o záhradku a rastlinky budete starať, ale aj od toho, ako pravidelne ich budete zalievať. Ako ste si už určite všimli, v posledných rokoch bývajú letné mesiace extrémne horúce. O to viac by sme sa mali starať o to, aby mala úroda dostatok vlahy.

Napriek tomu, že Slovensko patrí k oblastiam s vysokým výskytom zrážok, letá bývajú u nás extrémne horúce a suché. Ak chcete bohatú úrodu, nesmiete zanedbávať zálievku. Na to, aby ste zavlažovali komplet celú záhradku, spotrebujete veľké množstvo vody. Vynikajúcim pomocníkom pre majiteľov záhradiek sú bezpochyby hlboké nádrže na dažďovú vodu. V čom spočíva ich výnimočnosť?

nesmiete zanedbávať zálievku.

Majú väčší objem ako plastové sudy

Ak máte veľkú záhradku, určite oceníte dažďovú vodu, ktorú ste zachytili aj v plastových sudoch. Pomôže vám poliať väčšiu časť záhradky. Ich objem je však určite nepostačujúci a lepším riešením by pre vás bolo zabezpečenie práve týchto zberných nádrží na dažďovú vodu. Sú vyrobené z betónu a umiestňujú sa do zeme. Nezavadzajú vám a uskladnia vám niekoľkonásobne väčšie množstvo dažďovej vody ako plastové sudy. Objem týchto nádrží je niekoľko stoviek litrov (najmenšia nádrž má až 4000 litrov). V týchto nádržiach sa vďaka konštantne nízkej teplote nerozmnožujú baktérie tak, ako v plastových sudoch, ktoré sú vystavené priamemu slnku.

Doplnky, ktoré si môžete doobjednať

K týmto kvalitným betónovým nádržiam na dažďovú vodu si môžete doobjednať tieto doplnky: prejazdovú dosku, ktorá je vhodná práve vtedy, ak umiestnite túto nádrž na miesto, kde prechádzate autom alebo iným dopravným prostriedkom; liatinový poklop; merač hladiny kvapaliny a komín.

zavlažovanie úrody

Šetrite pitnou vodou a na zavlažovanie úrody používajte aj dažďovú vodu z betónových zberných nádrží na dažďovú vodu. Voda je neoceniteľná nielen pre vašu úrodu, ale aj pre vás, preto ňou neplytvajte a na polievanie záhradky využite aj nazbieranú dažďovú vodu. Voda vie narobiť menšie problémy, ale ak ste si izolovali základy proti vode a vlhkosti, nemáte sa čoho obávať.

  • Kategórie

Podobné články