Zaujímavé tipy ako efektívne využiť podkrovie

Zaujímavé tipy ako efektívne využiť podkrovie

Redakcia - 24. októbra 2014 - 9934. zobrazení

Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí zastávajú názor, že podkrovie sa dá využiť efektívnejšie ako len na uskladnenie nepotrebných vecí, dnes Vám prinášame pár zaujímavých typov, ako ho môžete využiť k spokojnosti celej rodiny.

Pracovňa

podkrovie-kancelaria
Zdroj foto: (link)

Podkrovie predstavuje miesto, kde je dostatok pokoja aj priestoru. Často sa stáva, že ľudia, ktorí pracujú doma, nemajú svoj kútik, kde by mali pokoj a mohli si prehľadne uložiť všetky potrebné veci pre výkon svojej práce. Podkrovie je ideálnym miestom na to, aby ste si z neho mohli spraviť pracovňu, v ktorej nájdete dostatok pokoja a priestoru na uskladnenie materiálov.

Knižnica

kniznica-v-podkrovy
Zdroj foto: (link)

Odjakživa ste túžili po svojej knižnici? Po mieste, kde sa pohodlne usadíte, dáte si šálku čaju a budete si čítať Vašu obľúbenú knihu? Tak potom využite podkrovie. Určite sa v ňom nájde dostatok priestoru na pohodlné kreslo a police, ktoré budú zaplnené Vašimi obľúbenými titulmi.

Detská izba

detska-izba
Zdroj foto: (link)

Podkrovie je výborným priestorom aj pre detskú izbu. Samozrejme závisí to od toho, o akom podkroví hovoríme. Vhodné sú presvetlené priestory s veľkými oknami. Posteľ môžete uložiť pod šikminu. Ak je šikmina v tvare klasického strešného štítu, môžete ho ozdobiť a doladiť tak, aby vyzeral nad posteľou ako ľahký baldachýn.

Spálňa

hotel-loft
Zdroj foto: (link)

Spálňa by mala predstavovať akúsi oázu pokoja.

Na jej zariadenie môžete pokojne využiť aj podkrovie. Krásne veľké okno Vám ráno dopraje dostatok slnečného svetla, ktoré Vás naplní príjemnou energiou.

Zvýrazníte zaujímavé prvky

Hra farieb a svetla dokáže v miestnosti divy. Spestriť priestor môžete tak, že určité časti zvýrazníte, alebo oddelíte inou farbou. Ak máte v miestnosti zaujímavý, netradičný tvar, resp. stenu, ktorá ju má, skúste ju farebne odlíšiť a zvýrazniť oproti ostatným. Miestnosť úplne zmení svoj charakter.

zariadujeme-podkrovie
Zdroj foto: (link)

Podkrovie prináša isté čaro a neopakovateľnú atmosféru, aj keď členitý priestor môže prinášať určité obmedzenia. Pri zariaďovaní podkrovia je potrebné byť odvážnym. Ak si sami neviete rady, bytoví dizajnéri pre Vás nájdu určite vhodné riešenie.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články