Sila zrkadiel

Reklamný článok - 20. januára 2014 - 7386. zobrazení

Málokto si dnes vie predstaviť život bez zrkadla a rozhodne sa nejedná len o márnomyseľných jedincov. Zrkadlo patrí medzi vynálezy, ktoré v histórii skutočne pohli vedou a technikou smerom dopredu. Vďaka zrkadlám sa vieme lepšie orientovať v dopravných situáciách, umožnili nám zachytávať okamihy pomocou fotoaparátov, každý deň nám pomáhajú, aby sme sa vyhli nepríjemným situáciám spojeným s neupraveným zovňajškom a to sme len pri ich každodennom, masovom využití.

Vďaka dnešnej variabilite zrkadlových rámov už nie sú len praktickou súčasťou našich životov ale sú vítaným doplnkom v ktorejkoľvek časti interiéru.

Na výber máte od drevených, sériovo vyrábaných rámov až po originály, ktoré si môžete zhotoviť svojpomocne.

zrkadlo-svojpomocne
Zdroj foto: (link)

Veľmi nápadito pôsobia napríklad rámy z odpadových materiálov, akými sú plastové lyžičky či tužkové batérie. Ak sa považujete za odvážnejšiu náturu, neváhajte obstarať si do svojho interiéru konvexné (vypuklé) zrkadlo. Neposlúži síce na objektívne zhodnotenie vášho vzhľadu pred odchodom do práce, zato sa však stane efektívnym nástrojom na rozptyl prirodzeného svetla do miestnosti a zároveň efektným a originálnym bytovým doplnkom.

vypukle-zrkadlo
Zdroj foto: (link)

Zrkadlá, vďaka svojej schopnosti odrážať žiarenie, dokážu urobiť s priestorom hotové zázraky. Pokiaľ máte záujem opticky zväčšiť niektorú z vašich miestností, svetlé farby a veľké zrkadlo sa o to postarajú. Stačí, ak na stenu umiestnite zrkadlo tak, aby odrážalo tú časť miestnosti, ktorú by ste v priestore radi zdvojnásobili. Pozor však na priestory spálne. Zrkadlo v blízkosti postele sa síce môže javiť ako dobrý pomocník v oblasti intímneho života, nemusí však prospievať pokojnému spánku.

vintage
Zdroj foto: (link)

Ak by ste mali radi zrkadlo poruke v priestore, kde sa obliekate, zavrite ho radšej do vnútra šatníka, alebo ho nainštalujte zvnútra skriňových dvier. Asi najsamozrejmejšou miestnosťou pre potreby využitia zrkadla je kúpeľňa. Pokiaľ je to aspoň trochu možné, vyhnite sa zrkadlám, ktoré sú súčasťou dvierok kúpeľňového nábytku. Z psychologického hľadiska nie je dobré, aby váš odraz v zrkadle nebol jasný a celistvý. V zmysle tohto udržiavajte aj ostatné zrkadlá v dome čisté a neporušené.

mirror
Zdroj foto: (link)

Text: Nina Kvasňovská     Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Ľutujeme ale nenašli sa žiadne podobné články.