Škandinávske interiéry – dôraz na svetlo a priestor

Škandinávske interiéry – dôraz na svetlo a priestor

Redakcia - 9. februára 2017 - 4818. zobrazení

Hľadáte niečo originálne, čo pozmení obraz vášho bývania? Páčia sa vám priestranné interiéry s dostatkom denného svetla? Potom je inšpirácia z domácností zariadených v škandinávskom štýle práve pre vás.

Ak si bývanie v severských krajinách spájame s chladom a mrazivou atmosférou, potom sme nikdy nemali možnosť spoznať čaro škandinávskeho štýlu. Severania totiž poznajú recept na zariadenie útulného domova, v ktorom sa obyvatelia cítia maximálne pohodlne a nepotrebujú k tomu nič špeciálne. Stačí im správna súhra svetla a priestoru obohatená bielym prevedením.

Veľké okná vnesú domov dostatok svetla

Veľké okná

Pri kontakte s domom zariadeným podľa princípu severského dizajnu si nemôžete nevšimnúť veľké okná. Tie majú jasnú úlohu, prinášať do interiéru čo najviac denného svetla. Toho nie je v severských krajinách dosť ani v lete, takže veľa a hlavne veľkých okien sa určite zíde.

Náš TIP na obľúbený škandinávsky nábytok

Komoda Oslo

TV stolík

Stolík Oslo

Cena: od 113.00 €

Cena: od 119.00 €

Cena: od 85.00 €

Pôvab interiéru zaručí hra s bielou farbou

hra s bielou farbou

Kým niektoré štýly sa vyžívajú v pestrofarebnosti, estetike na severský spôsob stačí biela. Tá sa dokonale zladí s ďalšími svetlými odtieňmi, poprípade s metalickou striebornou, a interiér vyžarujúci pôvab je na svete.

Priestrannosť a voľný pohyb v hlavnej úlohe

Popri svetle je pilierom škandinávskych domácností aj priestrannosť, ktorá je smerodajná vo všetkých architektonických návrhoch. V konečnom dôsledku len odráža severskú mentalitu, pre ktorú je typická voľnosť, nezávislosť a otvorenosť.

Priestrannosť a voľný pohyb

Okrem typickej kombinácie správneho presvetlenia a dôrazu na priestrannosť sa na komforte a príjemnej domácej atmosfére podpisuje aj výber materiálov. Keďže ekologické myslenie sa stáva ústrednou témou už medzi mladými, Severania nedajú dopustiť na drevo či kameň. Aj to má obrovský vplyv na tom, že škandinávsky štýl má neodolateľné vibrácie a milujú ho na celom svete.

Text: Róbert Bosák      Zdroj foto: Alvhem makléri & interior

  • Kategórie

Podobné články