Skutočne štýlové bývanie – ktorý štýl je ten váš?

Skutočne štýlové bývanie – ktorý štýl je ten váš?

Redakcia - 17. marca 2014 - 3636. zobrazení

Chceli by ste bývať štýlovo v pravom zmysle slova, no mätie vás to množstvo smerov, akými sa možno vydať? Z médií sa na nás každý rok valia nové, všeobecné rady o tom, čo je práve „in“ a ako by to malo u nás doma vyzerať. Tieto nám môžu poslúžiť ako inšpirácia, prípadne nám občas pripomenú niečo, na čo sme už dávno zabudli a predsa k tomu máme blízko. Často sa však jedná len o moment davového ošiaľu, ktorý, ako rýchlo prepukol, tak aj znova utíchne. Nemusíte však v tomto momente vyhodiť všetko, čo ste kúpili, lebo ste mali pocit, že skrátka musíte.

kompas-retro

Našťastie, aj módne vlny pracujú na princípe neustáleho striedania prílivu a odlivu. Zopár takých úletov sa vám doma určite „prepečie“. Pri najbližšom nákupe podobného charakteru stavte však skôr na menšie kusy bytových doplnkov, ktorými interiér oživíte, no nezmeníte nimi jeho celkové pôsobenie. Ak by mal štýl vášho bývania ako celok podliehať módnym trendom, išlo by to predovšetkým do peňazí a neskôr zrejme aj pekne na nervy. Váš byt by vám mal predsa slúžiť ako súkromná oáza, nie ako výstavná miestnosť, kde sa bojíte všetkého čo i len dotknúť. Nepochybne by sa jednalo o štýlové bývanie, lenže stálo by vám to za to?

ako-zariadit-izbu

Odporúčame vám pomerne jednoduchý a zábavný spôsob, akým môžete zistiť, ktorý zo štýlov vám najlepšie „sadne“. Skúste nahliadnuť do svojho vnútra a určite nájdete prepojenie medzi vašou osobnosťou a štýlom bývania, ktorý by ju odzrkadľoval.

Zahrajte sa sami so sebou na prvé rande a odpovedajte si na banálne otázky typu: „Akú hudbu máte najradšej?“, „Aká je vaša obľúbená farba?“, „Čo radi robievate vo voľnom čase?“, „Keby ste si mohli sami zvoliť rok a miesto narodenia, kedy a kde by to bolo?“… Na každú otázku sa snažte odpovedať čo najrýchlejšie (aby na tom pomyselnom rande nezavládlo trápne ticho) a vždy sa snažte nájsť čo najkonkrétnejšiu odpoveď. Nakoľko sa jedná o pomerne jednoduché otázky, s ktorými ste sa už určite neraz stretli, mali by ste vedieť pohotovo a jednoznačne odpovedať. V prípade nerozhodnosti si radšej doprajte viac času. Vymyslieť si môžete aj niekoľko ďalších otázok, najmä, ak sú vám známe niektoré obzvlášť špecifické črty vašej osobnosti, ktoré by mohli vaše rozhodovanie značne ovplyvniť.

obyvacia-izba

K týmto otázkam by ste sa mali ešte niekoľkokrát vrátiť s určitým časovým odstupom a odpovedať na ne znova. Pokiaľ sa odpovede zásadným spôsobom nezmenili, máte pred sebou podklady, s ktorými budete naďalej pracovať. My vám predstavíme jednotlivé štýly bývania, ku ktorým bude možné priradiť odpovede na spomínané otázky z vášho „prvého rande“ a dopracovať sa tak k štýlovému interiéru, ktorý vám bude vlastný a bude
odzrkadľovať všetko to, čo je pre vás dôležité a čo vás robí tým, kým skutočne ste.

Text: Nina Kvasňovská     Zdroj foto: Missouri Furniture

  • Kategórie

Podobné články