vintage štýl

Spálňa vo vintage štýle

Redakcia - 17. decembra 2018 - 11327. zobrazení

Čo je to vlastne vintage štýl a ako vyzerá spálňa vo vintage štýle? Ako sme už písali v predchádzajúcich článkoch, tento štýl zosobňuje návrat do minulosti. Ide najmä o zvýraznenie staromódnosti.

Vintage štýl je veľmi obľúbený medzi ľuďmi, ktorí si môžu dovoliť vyšší štandard, no nevyhýbajú sa mu ani ľudia s nižším príjmom. Nie je dôležité mať veľa peňazí, ide o správne vyváženie farebnej kombinácie, vkusu a doplnkov.

spálňa vo vintage štýl

Ako docieliť vintage štýl vašeho obydlia?

Niekedy je náročné nájsť si dostatok voľného času na zariadenie spálne vo vintage štýle. Keď si ho však nájdete, v priebehu pár dní môžete dosiahnuť pri zariaďovaní zázraky. Ak však dostatok voľného času nemáte, k dispozícií sú aj kompletné spálňové zostavy vo vintage štýle.My sme pre vás vybrali tie najkrajšie...

štýlová talianska spálňa Anito
Štýlová talianska spálňa ANITO - zlatá a béžová farba. Celý popis »

Nezabudnite na steny

Ako prvé musíte vždycky upraviť steny. Ak vaše steny pôsobia "unavene" alebo sú na nich tapety, ktoré sa snažia utiecť, to všetko musí ísť preč.

klasická talianska spálňa Laisa
Klasická talianska spálňa Laisa je v bielej a striebornej farbe. Celý popis »

K dispozícií máte dve riešenia – hladká biela stena, ktorá nič nepokazí, no nebude ani dostatočne výraznou alebo si môžete zvoliť tapetu so vzormi, ktoré aspoň trochu obohatia celkový vzhľad spálne. Kvalitne zariadená spálňa vo vintage štýle sa vám dokonale odvďačí svojim elegantným a štýlovým vzhľadom.

Steny sa môžu ozdobiť malými obrázkami s namaľovanou krajinou alebo s kvetmi, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou vintage štýlu. Obrazy však nie sú jedinou "vhodnou" dekoráciou. Výborným oživením sú aj jednoduché kvety - ak to nie je nevyhnutné, nekombinujte. Vyberte si jeden druh kvetov, ktorý máte najradšej a z neho si vytvorte kyticu do vázy.

štýlová talianska spálňa Tatjona
Štýlová talianska spálňa TATJONA - zlatá, krémová. Celý popis »

Spálňa vo vintage štýle - aké osvetlenie vybrať?

Čo sa týka osvetlenia vašej spálne, máte na výber medzi dvoma variantmi. Ak sa snažíte dekorovať spálňu do pompézneho vintage štýlu, vaša voľba by mala padnúť na krištáľový luster, ktorý by mal v spálni vynikať, no zároveň by svojím vzhľadom nemal rušiť jej celkový dojem.

kompas-cer

Niekedy je však menej viac, a preto neodporúčame zvoliť obrovský krištáľový luster, ktorý by sa hodil skôr do uvítacej haly ako do spálne. Ak ste sa rozhodli pre vintage spálňu v skromnejšom duchu, nemusíte klásť až taký veľký dôraz na jej osvetlenie.

štýlová talianska spálňa Romi
Štýlová talianska spálňa ROMI - béžová. Celý popis »

Najdôležitejšia je posteľ...

Teraz sa budeme venovať tomu najdôležitejšiemu – akú posteľ si vybrať a aké dekorácie na nej zvoliť? Ako ste si už mohli všimnúť, pri vintage štýle rozlišujeme dva smery: pompézny a „skromnejší“. Vintage je predovšetkým návrat do minulosti a v tej dobe sa ľudia delili na vyššiu šľachtu a na skromnejší ľud. Oba smery majú svoje jedinečné čaro a je len na vás, čo si vyberiete.

Klasická talianska spálňa Laisa je v béžovej farbe. Celý popis »

Pri výbere postele vyššieho štandardu by ste mali zvoliť obliečky z hodvábu alebo z inej kvalitnej látky. Výber látky je v tomto prípade najdôležitejší. Nemusíte zabúdať ani na rôzne vzory či krajky, ktoré môžu vkusne oživiť celú miestnosť.

Pri skromnejšom vintage štýle voľte jednoduchý, klasický materiál bez vzorov či čipiek. Jednoducho povedané – až na pár pravidiel, ktoré by ste mali dodržať sa môžete pohrať so svojou fantáziou, zvoliť rozličné varianty, no nezabúdať, že všetko s mierou.

štýlová posteľ Extravagance
Štýlová posteľ EXTRAVAGANCE 180x200 cm - sivá. Celý popis »

Nech ste sa rozhodli akokoľvek, nezabúdajte, že vintage štýl nikdy nevyjde z módy a vďaka jeho skrytému čaru vás nikdy neomrzí.

Zdroj foto: Bighome.sk

  • Kategórie

Podobné články