Spálňa vo vintage štýle

Spálňa vo vintage štýle

Redakcia - 2. mája 2013 - 4708. zobrazení

Čo je to vintage štýl? Ako sme už písali v predchádzajúcich článkoch, tento štýl označuje istým spôsobom návrat do minulosti, ide o zvýraznenie a presadenie staromódnosti. Je veľmi obľúbený medzi ľuďmi, ktorí si môžu dovoliť vyšší štandard, no nevyhýbajú sa mu ani ľudia s nižším príjmom.

Nie je dôležité mať veľa peňazí, ide o správne vyváženie farebnej kombinácie, vkusu a doplnkov.

Niekedy je náročné nájsť si dostatok voľného času, no keď si ho nájdete, v priebehu pár dní môžete dosiahnuť perfektný vintage štýl vo vašej spálni. Prvým miestom, kde sa musí vykonať úprava, sú steny – vyzerajú unavene, sú na nich tapety, ktoré sa snažia utiecť či je na nich množstvo škrabancov? To všetko musí ísť preč.

kompas-cer

K dispozícií máte dve možnosti – hladná, biela stena, ktorá nič nepokazí, no nebude ani dostatočne výraznou alebo môžete zvoliť tapetu so vzormi, ktoré aspoň trochu obohatia celkový vzhľad izby.

vintage-spalna

Steny sa môžu ozdobiť malými obrázkami s namaľovanou krajinou alebo s namaľovanými kvetmi, ktoré sú neoddeliteľnou  súčasťou vintage. Obrazy však nie sú jedinou dekoráciou, na výborné oživenie sa hodia aj jednoduché kvety – ak to nie je nevyhnutné, nekombinujte. Radšej si vyberte jeden druh kvietkov, ktoré máte najviac v láske a z neho si vytvorte kyticu do vázy.

luster-spalna

Čo sa týka osvetlenia vašej spálne, máte na výber medzi dvoma variantmi. Ak sa snažíte zaobaliť vašu izbu do pompézneho vintage štýlu, vaša voľba by mala padnúť na krištáľový luster, ktorý by mal v izbe vynikať, no zároveň by svojím vzhľadom nemal rušiť celkový dojem izby. Niekedy je menej viac, neodporúčame preto zvoliť obrovský luster, ktorý by sa skôr hodil do uvítacej haly ako do spálne. Ak volíte vintage spálňu v skromnejšom duchu, nemusíte klásť až taký veľký dôraz na osvetlenie.

vintage-postel

A teraz sa budeme venovať tomu najdôležitejšiemu – akú posteľ si vybrať a aké dekorácie na nej zvoliť? Ako ste si už mohli všimnúť pri vintage štýle rozlišujeme dve zložky: pompéznu a „skromnejšiu“. Vintage je návrat do minulosti, do dávnejších časov a aj v tej dobe sa ľudia delili na vyššiu šľachtu a na skromnejší ľud. Obe majú svoje jedinečné čaro a je len na vás, čo si vyberiete a k čomu potom zladíte svoj interiér.

romanticka-spalna

Pri posteli vyššieho štandardu by ste mali zvoliť obliečky v hodvábe či v inej kvalitnej látke, keďže práve látka je to najdôležitejšie. Nemusíte zabúdať na rôzne vzory či krajky, ktoré môžu vkusne oživiť celú miestnosť. Pri skromnejšom štýle voľte jednoduchý, klasický materiál bez vzorov či čipiek, mohlo by to vyzerať smiešne. Jednoducho povedané – až na pár pravidiel, ktoré by ste mali dodržať sa môžete pohrať so svojou fantáziou, zvoliť rozličné varianty, no nezabúdať, že všetko s mierou.

sofa

Nech ste sa rozhodli akokoľvek, nezabúdajte, že vintage štýl nikdy nevyjde z módy a vďaka jeho skrytému čaru vás nikdy neomrzí.

Zdroj foto: Savio Firmino

  • Kategórie

Podobné články