Spevnite svoj svah

Redakcia - 6. februára 2015 - 9652. zobrazení

Potrebujete vo svojej záhrade spevniť svah? Problémy so zosunom pôdy a neesteticky vyzerajúcou záhradou sú bežné. Často si vyžadujú veľa pozornosti, ale existuje jednoduchý spôsob ako svah spevniť a dodať mu nový, zaujímavý nádych.

Svahové tvárnice

Svahové tvárnice sú čoraz viac vyhľadávaným produktom vďaka tomu, že plnia viacero funkcií. Okrem toho, že dokážu spevniť svah dodajú záhrade nový nevídaný vzhľad. Tvárnice sa často využívajú ako črepníky alebo na ohraničenie určitých časti záhrady. Tiež sú skvelým riešením v prípade, keď máte na pozemku výškové rozdiely. Vďaka nim nebude pozemok pôsobiť nejednotne. Vďaka upraveným prechodom budú pôsobiť aj výškové rozdiely ako jednotný celok.

rozkvitnute-svahy
Zdroj foto: (link)

Svahové tvárnice sú duté, čiže môžete do nich nasypať zeminu na vysadenie rastlín alebo drevín. Často sa využívajú aj ako deliaca stena. Ak chcete niektorú časť záhrady oddeliť, napríklad posedenie, môžete na to využiť práve spomínané tvárnice. Posedenie, v ktorom budete mať vďaka deliacej stene dostatok súkromia Vám spríjemnia kvetiny, ktoré budú v nich nasadené.

Rôzne rozmery, tvary i farby

Ak chcete svojej záhrade dodať nový vzhľad a zároveň vyrovnať výškové rozdiely, potom máte na výber zo širokej ponuky svahových tvárnic. Líšia sa rozmermi, tvarmi, ale aj farbami. Môžete si zvoliť klasickú sivú, ale aj pozornosť priťahujúcu červenú. Všetko závisí na Vašom vkuse a výbere.

bradstone_moutain_block
Zdroj foto: (link)

Povrch tvárnic je tiež v rôznych prevedeniach. Niektoré sú elegantne hladké, iné sú štiepané, čím dodávajú celku zaujímavý vzhľad, ktorý pripomína prírodný štiepaný kameň. Okrem toho majú svahové tvárnice vysokú životnosť a máte možnosť využiť rôzne kombinácie tvárnic, čím môžete na svojom pozemku vykúzliť zaujímavé dekorácie.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články