Štýl a elegancia z prírody – drevo v kúpeľni

Štýl a elegancia z prírody – drevo v kúpeľni

Reklamný článok - 14. októbra 2014 - 10807. zobrazení

Jedným z prírodných materiálov, ktoré sa dajú využiť aj v kúpeľni je drevo. Medzi hlavné prednosti dreva patrí to, že je to teplý materiál, je príjemný na pohľad ale i na dotyk a hodí sa ku všetkému. Dostupné sú rôzne odtiene, ako aj hrúbky dreva, takže ho môžete prispôsobiť ku všetkému.

Výber správneho typu dreva

Ak ste sa rozhodli mať vo svojej kúpeľni drevo, či už ako poličky, nábytok alebo chcete mať drevenú podlahu či stenu, v prvom rade je potrebné uvedomiť si, že nie všetky druhy dreva sú vhodné do kúpelne. Vybrať by ste si mali materiál, ktorý odolá zmene teplôt a vlhku. Drevo do kúpelne by malo byť husté a prirodzene olejnaté. Najvhodnejšie je tropické drevo. Na výber máte kvalitné dreviny ako napr. teak, merbau, jatoba, wenge, ipe, brazílsky orech, massaranduba.

drevo-kupelka
Zdroj foto: (link)

Uvedené druhy drevín sa vyznačujú tým, že sú tvrdé a mastné a vďaka týmto vlastnostiam si nevyžadujú žiadnu špeciálnu impregnáciu ani povrchovú úpravu, ako je to pri iných drevinách. Pri uvádzaných drevinách je však potrebné mať dostatočný rozpočet, nakoľko sú finančne náročnejšie. Do kúpelne je vhodné aj drevo z našich končín a to dub, buk, javor a agát. Vymenované typy drevín však potrebujú silnú impregnáciu, aby sa postupom času nezačali deformovať.

Čo všetko v kúpeľni môže byť z dreva?

Keď počujeme o dreve v kúpeľni, tradične si predstavíme drevený nábytok a police. To však nie je všetko. Obľúbené sú tiež drevené stolíky a pulty na umývadlá. Luxusnou novinkou na trhu sú drevené vane. Ide o veľké voľne stojace vane, ktoré Vás zaujmú svojim dominantným a štýlovým vzhľadom, ale aj teplým a príjemným pocitom, keď sa ich dotknete. Môžeme povedať, že ide o určitý návrat k tradíciám. Veď predsa niekedy sa naše staré mamy a otcovia kúpali v drevených kadiach.

asia_spa
Zdroj foto: (link)

Chceli by ste mať drevené umývadlo? V dnešnej dobe to nie je žiadny problém. Stačí si iba vybrať z pestrej ponuky výrobkov. Možností, ako využiť drevo v kúpeľni sa núka niekoľko. Drevená môže byť napríklad iba podlaha, alebo jedna zo stien, prípadne i všetky. Výber závisí od Vašej predstavivosti a finančných možností.

wooden-sink
Zdroj foto: (link)

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články