Štýl a elegancia z prírody – kameň v kúpeľni

Štýl a elegancia z prírody – kameň v kúpeľni

Redakcia - 10. októbra 2014 - 7078. zobrazení

V posledných rokoch je veľkým trendom mať v kúpeľni okrem klasickej keramiky aj iné materiály. Môže ísť o drevo, korok alebo kameň. Ak patríte k ľuďom, ktorí majú radi prírodu a eleganciu, do svojej kúpelne môžete pridať pár štýlových kúskov, ktoré určite oceníte nielen Vy, ale aj Vaša návšteva.

Kameň namiesto obkladu alebo dlažby?

Všetci sme zvyknutí na klasické keramické obklady. Dizajnéri a bytoví projektanti však začali používať aj rôzne prírodné materiály ako napríklad kameň a drevo. Kameň je veľmi obľúbeným najmä pre svoju krásu, symbolizuje spojenie s prírodou a prináša so sebou harmóniu a relax. Tiež netreba zabúdať na skutočnosť, že kameň je pevný materiál a vydrží neporušený niekoľko desaťročí.

vana
Zdroj foto: (link)

Najviac preferované materiály sú žula, mramor alebo travertín. Čo by ste povedali na podlahu z takéhoto materiálu? Už len tá predstava je krásna. Pokiaľ sa rozhodnete pre mramor, v tom prípade treba poukázať na to, že je to mäkší materiál ako napr. žula a je náchylnejší na poškodenie. Travertín a mramor sa najviac využívajú ako obklad.

Prírodná elegancia

Pokiaľ sa rozhodnete do svojej kúpelne zakomponovať i kus kameňa, vnesiete do nej kus štýlu. Na začiatok ide o väčšiu investíciu, ktorá sa Vám však časom určite vyplatí. Zaujímavým riešením je využiť kameň iba na určitú časť kúpelne. Napríklad môžete ho zakomponovať iba do sprchovacieho kútu, alebo okolo umývadla. Spustiť pás kameňa od stropu až po podlahu. Príjemne spestrí celý priestor a zároveň ním môžete zvýrazniť určitú časť kúpelne, ako napr. spomínané umývadlo alebo stenu za sprchovou batériou.

powder-bathroom
Zdroj foto: (link)

Iná varianta môže byť taká, že prírodným kameňom obložíte pult, na ktorom bude položené alebo zapustené umývadlo. Možností je neúrekom. Stačí popustiť uzdu fantázii. Ďalším riešením je použiť do kúpelne kamenné umývadlo,vaňu alebo použiť kameň namiesto podlahy.

Umelý kameň

Umelý kameň predstavuje alternatívne riešenie pre ľudí, ktorý z určitých dôvodov pravý kameň v kúpeľni nechcú. Ide o cenovo prístupnejšiu možnosť. Čo sa týka vlastností materiálu, ide o upravovaný materiál, ktorý musí spĺňať technické parametre a tým pádom odolávať výkyvom teplôt, vlhku a pare a má tiež zaujímavú životnosť. Pri výbere je však vhodné poradiť sa s predajcom, nakoľko existuje viacero druhov umelého kameňa.

kamen-v-kupelke
Zdroj foto: (link)

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články