Surrealistické sochy rozpadajúcich sa zvierat

Surrealistické sochy rozpadajúcich sa zvierat

Redakcia - 13. júna 2014 - 6571. zobrazení

Tomohiro Inaba  je kreatívny sochár, ktorý vytvára pútavé zvieratá akoby rozpadávajúce sa do vzduchu. Oceľové sochy japonského umelca nesú názov „Sľub našej hviezdy“ a „Vedľa sveta“. Ich hlavnou prednosťou je vizuálna ilúzia, ktorej sa človek, pri pohľade na Inabove sochy, nedokáže zbaviť. Každá postava má dvojakú koncepciu, ktorá leží niekde medzi pevným sochárstvom a trojrozmernými čmáranicami.

srna

Prvý výtvor predstavuje pasúce sa krotké sŕňa v mladých rokoch. Druhá socha zobrazuje skákajúceho jeleňa s dôrazom na zadnú časť jeho tela. Obe poňatia sú postavené na reálnom základe, no aj tak je celé vyhotovenie vedie do chaotického chápania podstaty výtvoru. Sŕňa, ktoré sa pasie na tráve, budú dojem akoby sa malo už za pár sekúnd rozplynúť a zmiznúť. Skákajúci jeleň je však presným opakom. Ten je akoby len začiatkom celého procesu.

zviera

Sochár použil tmavé železo doplnené o jasnú akrilovú živicu s podobným vzorom, čím tak zvyšuje vizuálny efekt postupného zániku. Pri pohľade z diaľky vnímate prechod miznutia ako akési tieňovanie a postupné prelínanie jednej časti do druhej.

srna

 

  • Kategórie

Podobné články