Svet Coca-Coly – múzeum v Atlante

Svet Coca-Coly – múzeum v Atlante

Redakcia - 2. júna 2014 - 4594. zobrazení

coca-cola

Múzeum Coca-Coly ukazuje históriu koly, jedného z najobľúbenejších nápojov na svete. Coca-Cola bola po prvýkrát predstavená pred viac ako 125 rokmi v Atlante a riaditeľstvo je dodnes tiež v Atlante. Najprv bola kola predávaná ako liek, pretože sa verilo, že je prospešná pre zdravie. V čase 50. výročia tohto nápoja už bola kola ikonou Ameriky.

coca-cola-museum

Múzeum bolo zriadené v roku 1991 a po 16 rokoch sa presťahovalo na dnešnú adresu – Baker Street v Atlante, iba pár ulíc od miesta, kde John Pemberton objavil Coca-Colu. Nové múzeum bolo otvorené 24. 5. 2007.

coca-cola-museum-krabice

Svet Coca-Coly nám približuje históriu, reklamy, filmy, históriu ikony nápoja, a mnoho ďalších zaujímavých exponátov. V múzeu sa nachádza aj miestnosť, v ktorej môžu návštevníci nazrieť do procesu balenia klasickej koly do fliaš. Proces je spomalený, vďaka čomu ho môžu turisti ľahšie pochopiť.

coca-cola-museum-4

Ďalšou zaujímavosťou múzea je miestnosť, kde sa môžu návštevníci dozvedieť o mýtoch, ktorými je opradený recept tohto nápoja. Kópia receptu sa nachádza aj v múzeu – v trezore. Ak sa chcete dostať takto blízko k receptu Coca-Coly, musíte navštíviť múzeum Coca-Coly v Atlante.

coca-cola-museum-5

Zdroj foto: 136.livejournal.com

  • Kategórie

Podobné články