Tapety – Prežitok alebo novodobý trend?

Tapety – Prežitok alebo novodobý trend?

Redakcia - 20. novembra 2014 - 3597. zobrazení

Myslíte si, že tapety sú dávnym prežitkom? Klasické tapetovanie, ako ho poznáme z minulosti je už na ústupe, ale tapety samé o sebe opäť zažívajú veľký boom. Vďaka architektom, ktorí ich odporúčajú nie na celé steny, ale iba na určité úseky, ktoré chcete zvýrazniť a oživiť.

Papier aj vlies

Existuje množstvo druhov tapiet, ktoré sa líšia nie len vzormi a farbami, ale hlavne materiálom, z ktorého sú vyrobené. Klasické papierové tapety pozná takmer každý z nás. V poslednom období sú veľmi obľúbené tapety z vliesu. Vďaka tomuto materiálu je tapetovanie rýchle a čisté.

relieftapete
Zdroj foto: (link)

Nepopierateľnou výhodou týchto tapiet je, že lepidlom sa natrie iba stena, tapeta nie. Pokiaľ sa tapetu rozhodnete strhnúť, nebude to žiadna komplikácia. Tieto tapety sa dajú strhnúť aj na sucho.

Dajte priečkam nový šat

Máte v byte alebo v dome deliace priečky? Oživte interiér vášho bytu tak, že danú priečku oblepíte tapetou. Na výber máte množstvo vzorov aj farebných prevedení. Stačí ju len doladiť so zvyškom interiéru.

Wall_Mural
Zdroj foto: (link)

Fototapety

Ešte väčší boom ako samotné tapety prežívajú fototapety. Ide o novinku, vďaka ktorej môžete na stenu umiestniť najrôznejšie motívy od prírodných až po rôzne panorámy.

Wall
Zdroj foto: (link)

Tieto druhy tapiet sú skvelou náhradou napríklad za obrazy. Keď sme ich už spomenuli, ešte sa na chvíľu pri nich pozastavíme. Napadlo vás, že tapetu môžete použiť nie len klasickým spôsobom, ale napríklad aj ako samotný rám pre obraz? Jednoducho na stenu, kde je obraz zavesený nalepíte väčší kus tapety. Obraz na tapete skvele vynikne a okrem toho dodáte aj stene aj obrazu nový nádych a kus elegancie.

tapeta-listie
Zdroj foto: (link)

Na trhu máte možnosť vybrať si z rôznych druhov tapiet. Líšia sa vzormi – niektoré sú kvetinové, iné sú skôr moderného štýlu, alebo majú geometrické tvary. K dispozícii sú aj rôzne povrchy. Určite Vás poteší skutočnosť, že niektoré sú aj umývateľné. Doladenie tapety k zvyšku interiéru nie je tiež ničím náročným, pretože k dispozícii máte rôzne farebné kombinácie. Veríme, že náš typ Vás inšpiroval.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články