Trendy, ktoré by v modernom interiéri nemali chýbať

Trendy, ktoré by v modernom interiéri nemali chýbať

Reklamný článok - 29. novembra 2017 - 3362. zobrazení

Kvalitné bývanie je aj o peknom a modernom zariadení interiéru. Ako k nemu dospieť a ktoré trendové prvky sledovať?

Farby

Vzostup popularity zemitých farieb ako ružová, terakotová, piesková, škoricová, hrdzavá, olivovozelená bude pokračovať. Poskytujú totiž výborný spôsob ako priviesť do interiéru či na záclony jemné, prirodzené farby, preto aj výborne spolupracujú s minimalisticky ladenými domácnosťami a interiérmi v škandinávskom štýle. Pôsobia príjemne teplo a upokojujúco zároveň a sú skvelé ako kontrastné farby na doplnkoch a aj ako výrazové farby, napríklad na stenách.

Kvalitné bývanie

Materiály

Už dlhšiu dobu pozorujeme tendencie smerujúce k uvedomovaniu si nezdravého konzumného štýlu života. Ľudia preto uprednostňujú kvalitnejšie riešenia (dôkazom sú napríklad plachty Soliday) a prírodné materiály. Rastliny sa stanú must-have dekoráciami aj preto, že inšpirujú k použitiu farieb ako okrová či hrdzavá. Nestarnúcim materiálom je drevo, ktoré sa dá vyvážiť materiálom ako mramor či plexisklo. Deväťdesiate roky sú späť vďaka využívaniu geometrických tvarov, tartanu a zamatu.

Rastliny sa stanú must-have dekoráciami

Látky

Kráľom moderných interiérov je zamat. Pre odvážnejších dizajnéri odporúčajú riešenia v štýle sýto ružovej pohovky s malinovým zamatovým vankúšom. Zamat je použiteľný na všetky formálne príležitosti, pretože je vždy elegantný, navyše v zime pôsobí útulne a v lete príjemne chladivo. Zamat je podobný ako víno – čím je starší, tým je lepší!

Interiérový dizajn

Návrhári by mali smerovať k vytváraniu prostredia a produktov so silným zameraním na kvalitu skúseností ich užívateľov. Hovoríme o akomsi zážitkovom dizajne, ktorý je poetický, umelecký, prosto nezabudnuteľný. Rôzne varianty svietidiel (LEDky na stenách a pod.), ktoré ožívajú po dotyku, so silou vytvárať atmosféru a ovplyvňovať emócie, budú pulzom moderny v budúcich rokoch.

  • Kategórie

Podobné články